پاپ فرانسیس: جهنم ، توفان نوح، طبقات آسمان و داستان آدم و حوا دروغ است

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز(محا)،پاپ فرانسيس رهبر کاتولیک هاب جهان اعلام کرده است جهنم ، توفان نوح ، طبقات آسمان و داستان آدم و حوا كلا افسانه و خيال پردازی های انجيل هستند.

به گزارش assessor press، پاپ فرانسیس ادامه داده است کلیسای کاتولیک دیگر به جهنم معتقد نیست، زیرا این موضوع با عشق خداوندی تعارض دارد و آدم و حوا.و طوفان نوح.و یا طبقات هفتگانه آسمان و …. که در انجیل قران تورات و بسیاری از کتب مقدس ادیان دیگر آمده داستانی بیش نیستند که علم امروزه بشر و تمام دانشمندان بزرگ دنیا با هزاران دلایل صددرصد علمی آنها را قاطعانه مردود و دروغ میدانند.
پاپ تاکید کرده است ما با تفکر و دعا فهم جدیدی از برخی عقاید به دست آوردیم، کلیسا دیگر به جهنم اعتقادی ندارد، زیرا اعتقاد به این موضوع، عشق الهی را زیر سؤال می‌برد و خداوند قاضی نیست بلکه دوستدار بشریت است.
وی در ادامه تصریح کرده است خداوند قصد محکومیت کسی را ندارد، علاوه بر آن داستان آدم وحوا تنها یک اسطوره است و جهنم تنها کنایه‌ای از روح تنها است.
پاپ فرانسوا گفته است کلیسا و روحانیون ادیان دیگر در گذشته در مورد اکثر مسایل با علوم و کشفیات جدید علمی شدیدا دشمنی و مخالفت می ورزیدند.

مشروح سخنان پاپ به شرح زیر می باشد:
ولی امروزه در کشورهای اروپایی و دیگر کشورهای پیشرفته هر جوان دبیرستانی و دانشگاهی میداند که ادم و حوا افسانه ای بیش نیست که علم زیست شناسی آن را مردود میداند و یا داستان نوح که علم زمین‌شناسی و نجوم که چگونگی پیدایش زمین و همه کائنات را تا چهارده میلیارد سال پیش (بیگ بنگ) بطور کامل کشف کرده اند داستانی کودکانه تلقی میکنند.
ما و روحانیون دیگر ادیان هنوز هم میتوانیم درصد زیادی از مردم جهان را در جهل و خرافات معتقد و متدین نگهداریم اما امروز به نقش خود به عنوان قاضی پایان داده و آغوش خود را به روی تمام علوم میگشایم.
وقت آن رسیده است که تعصب را کنار بگذاریم و اعلام کنیم که حقیقت دین قابلیت تغییر و پیشرفت دارد، به طوری که حتی بی‌دینان و کافران نیز با دیدن محبت الهی، وجود خداوند را به رسمیت بشناسند.
با وجود آن‌که انجیل کتاب زیبایی است، اما در آن کلمات و عباراتی وجود دارد که همگان را به تعصب و محاکمه دعوت می‌کند، در حالی که زمان آن رسیده است تا این بخش‌ها مورد بازبینی قرار گیرند.

وی در خاتمه اظهار امیدواری کرد در آینده یک زن به مقام پاپی برسد.