پالایشگاه تبریز در بی‌خبری فروخته شد!

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز ( محا) به نقل از آناج؛ احمد علیرضا بیگی نماینده مردم تبریز،آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به مصوبه هیئت دولت مبنی بر واگذاری ۷پالایشگاه بزرگ کشور از جمله پالایشگاه تبریز اظهار داشت: سازمان خصوصی سازی به عنوان فروشنده فاقد اهلیت لازم برای واگذاری است.

وی گفت: دلایل عدم اهلیت خصوصی سازی در گزارش تفریغ بودجه سال ۹۶ به خوبی بیان شده است، از طرفی ماجرای واگذاری کارخانه ماشین سازی تبریز و پیامد های منفی آن هنوز پایان نیافته و پیگیری ها برای احقاق حق صنعت آذربایجان به نتیجه روشنی نرسیده است.

امنیت شغلی مدیران دولتی برای رئیس جمهور مهم است

بیگ خاطر نشان کرد: رهبر انقلاب در سخنرانی اخیر خود درباره واگذاری های صنایع به بخش خصوصی تذکر دادند، مانیز به عنوان نماینده مردم به رئیس جمهور تذکر داده ایم، متاسفانه بعد از اعلام تذکر نمایندگان مجلس، رئیس دفتر  رئیس جمهوری اعلام کرد، امنیت شغلی مدیران دولت برای رئیس جمهور مهم است.

نماینده مردم تبریز تصریح کرد: برای پیگیری این مسئله ۲ راه پیش رو داشتیم یا طرح سوال از رئیس جمهور را  مطرح می کردیم و یا از طریق مراجع قضایی پیگیر می شدیم، دست آخر به این نتیجه رسیدیم که چون فرایند سوال از رئیس جمهور زمان بر است از طریق قوه قضاییه پیگیری ها را ادامه دادیم.

سوال از رئیس جمهور زمان بر است

عضو کمیسیون شورا مجلس بیان داشت: در دیدار هفته گذشته نمایندگان مجلس با رئیس قوه قضاییه به صورت کتبی و ارائه سند خواستار رسیدگی سریع به پرونده سازمان خصوصی سازی شدیم و باتوجه به اینکه آقای پوری حسینی ممنوع الخروج است در خواست کردیم که محاکمات علنی باشد و ریاست قوه قضاییه نیز قول رسیدگی داد.

بیگی یادآور شد: نمایندگان مردم آذربایجان از جریان واگذاری پالایشگاه تبریز خبر ندارند و بعد از تاراج بیت المال به ما خبر می دهند که بیایید و پیگیری کنید، معتقدیم تا زمانیکه مسائل مربوط به سازمان خصوصی سازی حل و فصل نشود هرگونه واگذاری صنایع،غیر قانونی و این سازمان فاقد اهلیت لازم است.

Comments: 0

رفتن به نوار ابزار