پاسخ واعظی به درخواست استعفای روحانی

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) رییس دفتر رییس‌جمهور ایران به درخواست جمعی از دانشجویان دانشگاه‌های تهران برای استعفای حسن روحانی از مقام ریاست جمهوری واکنش نشان داد.

سید محمود واعظی، رییس دفتر رییس‌جمهور ایران در گفت‌وگو با خبرگزاری ایلنا، درباره بیانیه برخی از دانشجویان دانشگاه‌های مبنی بر استعفای رییس‌جمهور و برگزاری انتخابات زودهنگام و انتشار آن در برخی از سایت‌های منتقد دولت،‌ گفت: من چنین چیزی را نشنیده‌ام. کسانی که اینگونه اظهارنظر می‌کنند باید جای پایشان را در خود شروع حرکات اخیر در مشهد هم ببینید.

پیشتر تعدادی از دانشجویان دانشگاه امام صادق ایران، وابسته به سپاه پاسداران انقلاب ایران در نامه ای از حسن روحانی خواسته بودند، در جواب به تظاهرات ضدحکومتی روزهای اخیر ایران، از سمت خود استعفا دهد. این دانشجویان که وابسته به جناحهای تندروی حکومت ایران هستند اعتراضات را تنها متوجه دولت حسن روحانی و نه کل حکومت ایران می دانند، چیزی که مقامات پرنفوذ حکومت ایران در روزهای اخیر بدان معتقد بوده و در رسانه های حکومتی نیز نحوه پوشش اخبار تظاهرات ضدحکومتی به این سمت است.

مردم در تظاهرات روزهای اخیر در شعارهایشان نشان داده اند که خواستار براندازی کامل حکومت ایران هستند و هدفشان بیشتر رهبر ایران بوده است تا حسن روحانی. اصلاح طلبان و نیز جناحهای معتدل حکومت ایران نیز بر این عقیده اند که این تظاهرات با هماهنگی و مسامحه اصولگرایان و در راس آن رهبر ایران انجام می گیرد و هدفش در فشار قرار دادن حسن روحانی است، چیزی که محمود واعظی نیز تلویحا در این گفت و گو به آن اشاره کرده است. به همین دلیل نیز اغلب اصلاحطلبان در رابطه با این تظاهرات موضع سکوت در پیش گرفته اند.

تظاهرات ضدحکومتی که روز پنجشنبه ۷ دی آغاز شده است، پس از یک هفته همچنان ادامه دارد و تاکنون دست کم ۲۰ کشته و بیش از هزار بازداشتی و زخمی داشته است.