پارلمان اروپا خواستار به رسمیت شناختن «گوایدو» به عنوان رئیس‌جمهور ونزوئلا شد

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) پارلمان اروپا اعلام کرد که قصد دارد تا با صدور پیش نویس قطعنامه‌ای رئیس جمهور خودخوانده ونزوئلا را به عنوان رئیس جمهور مشروع و قانونی این کشور برای دوره انتقالی به رسمیت بشناسد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، جرمیهانت، وزیر امور خارجه بریتانیا در جلسه غیر رسمی وزرای امور خارجه در رومانی گفت: اعمال تحریم‌ها علیه زورگویانی که خود را از افرادی که بسیار فقیر هستند غنی و ثروتمند می‌سازند، چیزی است که به نظرم می‌تواند مؤثر باشد.

این اظهارات در حالی بیان شد که خوآن گوآیدو، رئیس جمهور خودخوانده ونزوئلا، در سرمقاله نیویورک تایمز گفت که او با سران ارتش ملی ونزوئلا که به نظرش حمایتشان کلید اساسی قدرت است، صحبت‌های مخفیانه‌ای داشته است.

اوضاع ونزوئلا از زمانی دچار آشوب شد که خوآن گوآیدو که رئیس پارلمان ونزوئلا بود خود را به عنوان رئیس جمهور موقت این کشور اعلام کرد. آمریکا و چند کشور دیگر به سرعت گوآیدو را به عنوان رئیس جمهور این کشور به رسمیت شناختند و تحریم‌ها و محدودیت‌هایی علیه دارایی‌ها و صنعت نفت این کشور اعمال کردند.

در این حین، انگلیس، آلمان، فرانسه و اسپانیا روز شنبه گذشته اعلام کردند که اگر کاراکاس ظرف هشت روز آینده یک انتخابات ریاست جمهوری دیگر را اعلام نکند گوآیدو را به عنوان رئیس جمهور این کشور به رسمیت خواهند شناخت.

Comments: 0

رفتن به نوار ابزار