وزیر علوم: روحانی دستور آزادی دانشجویان را تا فردا صادر کرد

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) وزیر علوم ایران از آزادی دانشجویان بازداشت شده در روزهای اخیر تا فردا خبر داده است.

منصور غلامی، وزیر علوم ایران امروز چهارشنبه ۲۰ دی/ ۱۰ ژانویه به خبرگزاری ایلنا گفته است که “با صحبتی که با وزیر اطلاعات و وزیر کشور داشتیم قرار شد بر اساس دستور رئیس جمهور دانشجویانی که هنوز در بازداشت به سر می‌‌برند، طی امروز و فردا آزاد شوند”.

از آغاز اعتراضات در ایران در ۷ دی ماه نزدیک به ۱۰۰ دانشجو دستگیر شده اند. اغلب این دانشجویان هیچ ارتباطی با تظاهرات ضدحکومتی اخیر نداشته اند. وضعیت بازداشتی های این اعتراضات روز به روز بدتر می شود و تا کنون ۶ نفر از آنها در بازداشتگاه مرده اند که مرگ سه نفر آنها از طرف مقامات حکومتی تایید شده است. همین نیز سبب نگرانی از وضعیت این دانشجویان شده است. چندین نهاد حقوق بشری و بین المللی از جمله سازمان عفو بین الملل از ایران خواسته اند تا عاملان برخورد با بازداشتی ها را شناسایی و محاکمه کند.

در تظاهرات ضدحکومتی که از روز ۷ دی ماه در ایران آغاز شده است تاکنون دست کم ۲۶ نفر کشته، بیش از ۳۷۰۰ نفر بازداشت و صدها تن زخمی شده اند. مردم در این تظاهرات خواستار سرنگونی نظام بودند و شعارهایی علیه رهبر ایران دادند.

رفتن به نوارابزار