وزیر دفاع اسرائیل استعفا کرد

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) آویگدور لیبرمن، وزیر دفاع اسرائیل پس از نشست حزب «اسرائیل بیتنا» (اسرائیل خانه ما) در یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد: «استعفای خود را به نتانیاهو تقدیم کردم. پذیرفتن آتش‌بس یه معنی تسلیم در برابر تروریست‌هاست.»

وی ضمن انتقاد شدید از آتش‌بس نسبی میان گروه‌های فلسطینی در غزه و اسرائیل اظهار داشت:

«هرگز اجازه نمی‌دهیم کمک 15 میلیون دلاری قطر به غزه که در محاصره اسرائیل است برسد. گروه‌های فلسطینی 500 راکت به سمت اسرائیل پرتاب کردند. هرگز در برابر این حملات سکوت نخواهم کرد.

از یک سو، لوایحی برای جلوگیری از رسیدن کمک مالی به خانواده‌های تروریست‌ها را در مجلس تصویب می‌کنیم و از سوی دیگر به مردم غزه پول می رسانیم تا در مرزها تظاهرات کنند و سربازان‌مان را بکشند.»

حزب ملی‌گرای افراطی «اسرائیل خانه ما» به ریاست لیبرمن، 5 کرسی در کنست این کشور دارد. این حزب جزیی از دولت ائتلافی بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل نیز است.

مجلس اسرائیل 120 نماینده دارد. برای تشکیل دولت این کشور داشتن 61 کرسی ضروری است. با استعفای لیبرمن احتمال کاهش کرسی‌های دولت ائتلافی اسرائیل و برگزاری انتخابات زودهنگام در این کشور وجود دارد. او سال 2016 به‌عنوان وزیر دفاع معرفی شد.