ورشکستگی شهرداری ها و بحران آب محور دیدار لاریجانی با شورای استان ها

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز(محا)، جلسه شورای عالی استان‌ها با حضور علی لاریجانی رئیس مجلس ایران در خصوص بحران آب و خطر ورشکستگی شهرداری‌های کوچک برگزار شد.
– در این نشست، نمایندگان استان‌های بوشهر، یزد و اصفهان از شرایط بحرانی آب در استان‌هایشان گفتند.
– به گفته غلامعلی سفید نماینده استان یزد در شورای عالی کیفیت آب شرب روز به روز کاهش یافته و مردم این استان هر آن منتظر هستند که آب به طور کامل قطع شود.
– موضوعی که نمایندگان استان سیستان و بلوچستان به شکل جدی‌تری مطرح شد و آنها از شرایط وخیم و نبود آب آشامیدنی در استان خود سخن گفتند و نسبت هجوم روستاییان به خاطر خشکسالی به حاشیه شهرهای استان هشدار دادند.
 –   زنگ خطر برای شهرداری های شهرهای کوچک که تراکمی برای فروش یا شهروند چندانی برای دریافت عوارض ندارند، به صدا درآمده است و کارکنان این نهادها گاها حقوق معوقه یا تعدیل نیرو را تجربه می‌کنند.
– بحث بلاتکلیفی شرایط سپنتا نیکنام (عضو زرتشتی شورای شهر یزد) و ممانعت از حضور او در جلسات هم افزوده شد. از قرار معلوم این عضو شورای شهر یزد هنوز از حضور در جلسات شورای شهر محروم است. 
به نوشته رسانه های خبری در ایران، ششمین جلسه شورای عالی استان‌ها  در میان انتقاد اعضای شورای عالی از بی‌توجهی به شوراهای شهر و گلایه از نیروهایی که به دنبال کاهش توان شوراها هستند، به اتمام رسید و در پایان؛ نمایندگان شهرهای کوچک چمدان به دست، بیرون از ساختمان قدیمی مجلس، کنار خیابان منتظر  تاکسی بودند تا خود را به ترمینال یا فرودگاه رسانده و عازم شهرهایشان شوند.
رفتن به نوارابزار