وحشت حکومت تهران از اتحاد برای مراسم بزرگداشت دمیرچی/ لغو مراسم و ضبط بنرها

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) ماموران اطلاعاتی ایران اعلامیه های چاپ شده برای مراسم حسن دمیرچی در مسجد طوبائیه را ضبط کردند.

ماموران اطلاعاتی مستقر در شهر تبریز با یورش به چاپخانه بهمن تمامی اعلامیه هایی را که برای مراسم ترحیم حسن دمیرچی چاپ شده بود، ضبط کرده با خود برده اند.

لازم به ذکر است که این اعلامیه ها برای مراسم سوگواری مسجد طوبائیه چاپ شده بود که ارگان های اطلاعاتی ایران اجازه برگزاری مراسم در این مسجد را ندادند.

ماموران اطلاعاتی با تهدید حسین طاهری مشهور به آتیلا چاپچی چاپخانه را مورد تفتیش قرار دادند.

مراسم سوگواری استاد حسن دمیرچی قرار بود امروز چهارشنبه مورخه 6 تیرماه 1397 شمسی از ساعت 6 الی 8 بعد از ظهر در مسجد طوبائیه تبریز برگزار شود که با ممانعت ارگان های اطلاعاتی دولت ایران مواجه شد و مسجد طوبائیه بدون ارائه هیچ توضیحی مراسم را لغو کرده است.

حسن دمیرچی استاد موسیقی آرربایجانی و مبارز ملی تورک در اثر عدم توجه و رسیدگی پزشکان بیمارستان عالی نسب تبریز تاریخ 3 تیرماه، در اثر عارضه قلبی در این بیمارستان بطور مشکوک درگذشت.

مراسم تشییع پیکر استاد دمیرچی بر دوش هزاران نفر از مردم آزربایجان و فعالین ملی و مدنی تورک در دوشنبه چهارم تیرماه سال جاری برگزار شد و پیکر مرحوم در قطعه هنرمندان قبرستان وادی رحمت تبریز به خاک سپرده بود.

حسن دمیرچی مبارز آزربایجانی بود که سالهای مدیدی از عمر خود را در زندان های حکومت سلطنتی پهلوی و جمهوری اسلامی ایران به جهت دفاع از حقوق مردم آزربایجان گذرانده بود.

استاد دمیرچی با فعالیت بی نظیر خود نقش بسزایی در توسعه فرهنگ و موسیقی آذربایجانی و ارتقا شعور سیاسی و ملی مردم آزربایجان داشته است.

رفتن به نوار ابزار