واکنش پرزیدنت ترامپ به اظهارات خامنه‌ای در مورد مذاکره با آمریکا: آنها آماده نیستند، ما هم نیستیم!

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا)رئیس جمهوری ایالات متحده در یک واکنش توئیتری، نزدیک بودن به توافق با جمهوری اسلامی را منتفی دانست.

پرزیدنت دونالد ترامپ ظهر پنجشنبه ۲۳ خرداد با اشاره به سفر اخیر نخست وزیر ژاپن به تهران و دیدار با خامنه ای، در توئیتر خود نوشت: «با این که از سفر نخست وزیر آبه به ایران برای ملاقات با آیت الله علی خامنه ای بسیار تقدیر می کنم، [اما] من شخصا احساس می کنم که حتی فکر حصول توافق هم خیلی زود است. آنها آماده نیستند، و ما هم [آماده] نیستیم!»

Donald J. Trump

@realDonaldTrump

While I very much appreciate P.M. Abe going to Iran to meet with Ayatollah Ali Khamenei, I personally feel that it is too soon to even think about making a deal. They are not ready, and neither are we!

خامنه ای روز پنجشنبه در دیدار با نخست وزیر ژاپن، هرگونه مذاکره با آمریکا را رد کرد.

​ایالات متحده از یکسال پیش فشار بر جمهوری اسلامی ایران را برای یک توافق جدید آغاز کرده است. دولت پرزیدنت ترامپ می گوید که انتظار دارد ایران مثل یک کشور عادی رفتار کند، دست از حمایت از تروریسم بردارد، و برنامه موشکی خود را متوقف کند.

پرزیدنت ترامپ دو هفته قبل پیشنهاد مذاکره بدون پیش شرط با ایران را مطرح کرده بود.

واکنش پرزیدنت ترامپ همزمان با نشست خبری وزیر خارجه آمریکا بود که گفت جمهوری اسلامی در ماجرای حمله روز پنجشنبه ۲۳ خرداد به دو نفتکش در دریای عمان مسئول است.

صدای آمریکا

رفتن به نوار ابزار