واکنش نخست‌وزیر پاکستان به ادعای ترامپ در مورد بن‌لادن: وراجی است

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) دونالد ترامپ می‌گوید اسامه بن‌لادن می‌توانست خیلی زودتر از آن که کشته شود، زنده به چنگ نیروهای آمریکایی بیفتد.

رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا روز دوشنبه ۲۸ آبان با انتقاد از دولت‌های پیش از خود و نیز دولت پاکستان، در توئیتر نوشت: «البته که ما می‌توانستیم اسامه بن‌لادن را بسیار پیشتر دستگیر کنیم.»

اسامه بن لادن رهبر گروه القاعده و آمر اصلی حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ در آمریکا، در ماه اوت ۲۰۱۱ در حمله نیروهای ویژه آمریکایی در پاکستان کشته شد.

دونالد ترامپ هم‌چنین با انتقاد از دولت بیل کلینتون، رئیس جمهوری اسبق آمریکا از حزب دموکرات نوشت: «من درست پیش از حمله به دو برج تجارت جهانی از او [بن‌لادن] در کتابم نام برده بودم.»

آقای ترامپ در ادامه می‌افزاید: «ما میلیاردها دلار به پاکستان دادیم، اما آنها هرگز به ما نگفتند که او [بن‌لادن] آنجا زندگی می‌کند.»

رئیس جمهوری آمریکا روز گذشته نیز در مصاحبه‌ای با شبکه فاکس‌نیوز در سخنان مشابهی گفته بود «در پاکستان همه می‌دانستند» که رهبر القاعده در خاک پاکستان حضور دارد. دولت اسلام‌آباد همواره چنین ادعایی را رد کرده است.

دونالد ترامپ در مصاحبه خود هم‌چنین از تصمیم دولت خود برای حذف کمک به پاکستان دفاع کرده و توضیح داده بود که این کشور «مطلقا هیچ کاری» برای آمریکا نکرده است.

پاکستان از سال ۲۰۰۱ ضمن همراهی با سیاست وقت آمریکا به مبارزه این کشور علیه تروریسم پیوسته بود. اما رئیس جمهوری ایالات متحده در اوایل ماه ژانویه سال جاری میلادی پاکستان را به «دروغگویی» و «دورویی» در همراهی با کشورش متهم کرد.