واکنش مردم منبج سوریه به اقدامات وحشیانه پ.ی.د/ پ.ک.ک

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا)٬ صد‌ها نفر از مردم شهرستان منبج از توابع استان حلب سوریه در اعتراض به قتل دو جوان توسط گروه تروریستی پ.ی.د/ پ.ک.ک که تظاهرات کردند.

مردم منبج دیروز اجساد دو جوان که گروه تروریستی پ.ی.د/ پ.ک.ک آنها را با شکنجه کشته بود را در روستای قبر ايمو واقع در 20 کیلومتری مرکز این شهرستان پیدا کرده بودند.

پس از شناسایی کشته شدگان که سر یکی از آنها بریده شده بود، میان خانواده‌های این قربانیان و عناصر پ.ی.د/ پ.ک.ک درگیری مسلحانه رخ داده بود.

صد‌ها نفر از مردم منبج نیز امروز پس از ادای نماز جمعه در اعتراض به این گروه تروریستی تظاهرات کردند. معترضان خواستار خروج هرچه سریع این گروه تروریستی از منبج و تحویل عاملان این قتل‌ها شدند.

از سوی دیگر فعالان مدنی در این شهرستان، از مردم خواستند تا روز یک‌شنبه در اعتراض به جایات این گروه تروریستی دست به اعتصاب عمومی بزنند.

گفتنی است این شهر که اکثر ساکنان آن را اعراب تشکیل می دهد، پس از اینکه گروه تروریستی داعش از آن عقب‌نشینی کرد به اشغال گروه تروریستی پ.ک.ک/ پ.ی.د درآمد.

مورد مهم دیگر عدم تحقق تعهدات آمریکا مبنی بر «عقب نشینی گروه تروریستی پ.ی.د/پ.ک.ک به شرق فرات» است. شهرستان منبج در غرب رود فرات از اوت 2016 تاکنون تحت اشغال گروه تروریستی پ.ک.ک/ پ.ی.د با حمایت آمریکا قرار دارد.