واشنگتن پست: آمریکا برای به صفر رساندن صادرات نفت جمهوری اسلامی ایران دیگر به کشورها معافیت نمی‌دهد

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا)ایالات متحده قصد دارد معافیت خرید نفت از جمهوری اسلامی ایران را لغو کند و از ده روز دیگر همه کشورها باید به طور کامل واردات نفت از ایران را به پایان برسانند وگرنه با تحریم ایالات متحده مواجه خواهند شد.

روزنامه واشنگتن پست یکشنبه شب به وقت شرق آمریکا در گزارشی خبر داد که وزارت خارجه آمریکا در راستای کارزار «فشار حداکثری» این تصمیم را یکسال بعد از خروج ایالات متحده از توافق هسته‌ای ایران گرفته و به منظور پایان دادن به رفتارهای مخرب جمهوری اسلامی است.

روزنامه واشنگتن پست به نقل از دو مقام آمریکایی نوشت، مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده روز دوشنبه به رسانه‌ها می گوید که از روز پنجشنبه دوم ماه می (۱۲ اردیبهشت) وزارت خارجه آمریکا به هیچ کشوری معافیت برای خرید نفت خام یا میعانات گازی از جمهوری اسلامی نخواهد داد.

از زمان خروج از برجام و اعمال دوباره تحریم‌ها توسط پرزیدنت ترامپ، آمریکا به حدود هشت کشور اجازه‌های ۱۸۰ روزه برای خرید نفت و میعانات گازی داده بود تا در این مدت منبع دیگری به جای جمهوری اسلامی جایگزین کنند. این معافیت روز دوم مه به پایان می رسد.

وزیر خارجه آمریکا دوشنبه ۱۴ آبان ماه همزمان با بازگشت همه تحریم‌های ایران گفته بود که هشت کشور چین، هند، ژاپن، کره جنوبی، ترکیه، ایتالیا، یونان و تایوان از تحریمهای نفت و گاز ایران معاف شدند.

Comments: 0

رفتن به نوار ابزار