همبستگی مردم ترکیه با قطر و مجازات همبستگی با قطر در امارات

به گارش خبرگزاری آناتولی مردم ترکیه در واکنش به بروز بحران سیاسی میان قطر و برخی کشورهای عرب اقدام به راه‌اندازی هشتگی با عنوان «قطر تنها نیست» در توئیتر کرده اند.

این هشتگ طی مدت کوتاهی تبدیل به سوژه پرطرفداری در صفحه اصلی شبکه اجتماعی مذکور شده و تعداد آن به 1227 مورد رسیده است.

گفتنی است عربستان سعودی، بحرین و امارات متحده عربی، یمن و مصر، مالدیو، موریتانی و دولت طبرق لیبی روابط خود را قطر به اتهام «سیاست های مداخله گرایانه و حمایت این کشور از گروه های تروریستی» قطع کرده اند. از دیپلمات های قطری نیز خواسته شده تا از کشورهای فوق خارج شوند.

این در حالی است که به گزارش روزنامه اماراتی البیان، “حمد سیف الشامسی” دادستان کل امارات با اشاره به قطع روابط برخی کشورهای عربی با قطر تصریح کرد: تصمیم قاطعی علیه دولت قطر به خاطر سیاست های خصمانه و بی مسئولانه این کشور علیه امارات و تعدادی از کشورهای عرب برادر در حوزه خلیج و منطقه گرفته شد.
الشامسی تاکیدکرد: باید روشن کنم که هرگونه ابراز همبستگی، گرایش یا طرفداری یا اعتراض به موضع امارات و اقدامات قاطع آن مقابل دولت قطر چه از طریق نوشتن مطالبی در شبکه ای اجتماعی یا گذاشتن نظر یا هر وسیله دیگری  گفتاری و نوشتاری، جرم است که مجازات زندان موقت 3 تا 15 سال و پرداخت جریمه دستکم 500 هزار درهمی را براساس قانون مجازات فدرال و قانون مبارزه با جرایم اینترنتی در بر خواهد داشت.

رفتن به نوار ابزار