هلاکت تروریست تحت تعقیب ترکیه در شمال عراق

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا)، اسماعیل اوزدن مسئول خودخوانده ک.ج.ک در سنجار که در فهرست قرمز تروریست‌های تحت تعقیب ترکیه قرار داشت در عملیات ارتش و سازمان اطلاعات ملی کشور در منطقه مذکور کشته شد.

وزارت دفاع ترکیه در توئیتر خود اعلام کرد: اسماعیل اوزدن با اسم رمز «مام زکی شنگالی» و مسئول خودخوانده ک.ج.ک در سنجار که در فهرست قرمز تروریست‌های تحت تعقیب قرار داشت در عملیات ارتش و سازمان اطلاعات ملی ترکیه در منطقه مذکور کشته شد.

اوزدن 66 ساله و یکی از مسن‌ترین اعضای گروه تروریستی پ.ک.ک بود. او نخستین فرد کشته‌شده این لیست در خارج از ترکیه، به شمار می‌رود.

این عملیات ضربه سنگینی به پ.ک.ک که نخستین حمله تروریستی خود را در 15 اوت 1984 انجام داد و هر ساله از آن برای تبلیغات سیاه خود استفاده می‌کند، به شمار می‌رود.

عملیات مذکور با نام «بدیرخان مصطفی کاراکایا» نوزاد 11 ماهه که همراه با مادرش در شهرستان یوکسک اوای استان حکاری ترکیه توسط گروه تروریستی پ.ک.ک به شهادت رسید، انجام شد.

اوزدن از سال 1992 تا 1996 در اروپا فعال بود. وی سال 1996 به اتهام “عضویت در پ.ک.ک” و “حمله به اماکن تجاری ترک‌ها” در آلمان بازداشت و دو سال بعد آزاد شد. او عضو شورای اجرایی ک.ج.ک است و امسال مسئول خودخوانده این گروه تروریستی در سنجار شد

رفتن به نوارابزار