هشدار نخست وزیر مجارستان: ممکن است اتحادیه اروپا تجزیه شود

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) نخست وزیر مجارستان هشدار داد که اجبار تعدادی از اعضای اتحادیه اروپا برای اجرای سیاست های مهاجرتی، به تجزیه این بلوک منطقه ای می انجامد.

به گزارش ایرنا، راشا تودی به نقل از گفته های ویکتور اوربان در تارنمای دولت مجارستان نوشت که خطر چندپارگی اتحادیه اروپا را تهدید می کند.
اوربان گفت: اگر اروپا ما را به حال خود گذاشته و اسلامی شدن را بر ما تحمیل نکند، باشگاه کشورهای آزاد باقی خواهد ماند. وی با این حال هشدار داد که اگر بروکسل، بوداپست را وادار سازد تا ‘پیمان مهاجرتی سازمان ملل یا تصمیم های کمیسیون اروپا را بپذیریم تا سازگار با سیاست های مصالحه جویانه غربی آنها باشیم، (آنگاه) فروپاشی اتحادیه اروپا را نمی توان رد کرد.
اوربان چهارشنبه از پیشنهادهای امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه در مورد نیاز به اصلاح در اتحادیه اروپا استقبال کرده و آن را ‘سرآغاز مباحثه ای جدی’ در مورد آینده اروپا خوانده بود.
به گفته اوربان، پیشنهاد مکرون در مورد اصلاح سیاست های منطقه شنگن و برقراری دفتر پناهندگی اتحادیه اروپا و مرزبانی مشترک ضروری است.
نخست وزیر ملی گرای مجارستان بارها بر سر اکراه در گشایش مرزهای این کشور بر روی پناهجویان با اتحادیه اروپا درگیر شده است. وی پناهجویان را مهاجمان مسلمان خوانده و خواهان آن شده تا هیچ کشوری مجبور به اجرای سیاست های مهاجرتی اتحادیه اروپا و یا پایبندی به سهمیه های تعیین شده پذیرش مهاجران نباشد.

Comments: 0

رفتن به نوارابزار