هشدار عربستان به ایران: به حملات موشکی پاسخ خواهیم داد

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز(محا)، عادل الجبیر، وزیر امور خارجه عربستان سعودی که پس از دیدار محمد بن سلمان، ولیعهد این کشور و آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد، در مقر این سازمان در شهر نیویورک به سوالات روزنامه نگاران پاسخ می داد، ضمن اشاره به اینکه ایران، تحریم تسلیحات شورای امنیت سازمان ملل در یمن را نقض می کند گفت: استفاده از این سلاح ها علیه عربستان سعودی غیر قابل قبول است. عربستان سعودی در زمان مناسب و به شکل مناسبی به ایران پاسخ خواهد داد.

الجبیر درباره این دیدار گفت: ولیعهد عربستان سعودی و دبیرکل سازمان ملل متحد دیدار بسیار سازنده و جامعی داشتند. عربستان و امارات متحده عربی در پی فراخوان سازمان ملل کمک انسانی به یمن به ارزش 930 میلیون دلار را به این سازمان اهدا کردند.

وی افزود: برای گسترش ظرفیت بنادر یمن و زیرساخت های آن نزدیک به 70 میلیون دلار دیگر سرمایه گذاری خواهیم کرد. همچنین دو طرف درباره وضعیت یمن و “مداخله ایران در این کشور” تبادل نظر کردند.

وزیر امور خارجه عربستان سعودی گفت: گوترش حملات موشکی حوثی ها از یمن به عربستان در روز گذشته را محکوم کرد. این موشک ها ساخت ایران است.

محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی که در چارچوب یک سفر رسمی در آمریکا به سر می برد، با آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد، در مقر این سازمان در شهر نیویورک دیدار و گفت‌وگو کرد.

در پی پایان این دیدار ولیعهد عربستان سعودی بدون ارائه هیچ گونه توضیحاتی محل را ترک کرد و عادل الجبیر وزیر امور خارجه این کشور که وی را همراهی می کرد، به سوالات روزنامه نگاران پاسخ داد.

از سوی دیگر، محمد بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی طی سفر دو هفته ای خود به ایالات متحده با سردبیران روزنامه نیویورک تایمز ملاقات کرد و توافق هسته ای ایران را مورد انتقاد قرار داد.

رفتن به نوار ابزار