هشدار درباره گسترش «ازدواج سفید» در ایران


به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز(محا) عبدالرضا عزیزی، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس ایران گسترش «ازدواج سفید» را تهدیدی جدی برای خانواده های این کشور دانست و گفت: بی شک خانواده، مجلس و دولت نیز در بروز ازدواج سفید قصور دارند زیرا نتوانسته اند نسبت به تامین زیرساخت های لازم برای ازدواج آسان جوانان به درستی گام بردارند.

به گزارش خبرگزاری “خانه ملت”، وی «ازدواج سفید» را عملی مجرمانه خواند و با تاکید بر ضرورت اتخاذ تدابیر ویژه جهت جلوگیری از گسترش آن افزود: متاسفانه با توجه به مشکلات اقتصادی، بیکاری و عدم امنیت شغلی جوانان با افزایش سن ازدواج مواجه هستیم که نیاز است مجلس و دولت در جهت بهبود معیشت و اشتغال جوانان گام های جدی بردارند.

عزیزی، بیکاری را منشا تمامی آسیب های اجتماعی دانست و تصریح کرد: به دنبال بیکاری بسیاری از آسیب ها مانند کودکان کار، طلاق، سرقت، اعتیاد، ازدواج سفید سرباز می زند.

وی، ازدواج سفید را زندگی مشترک غیررسمی دانست و گفت: ازدواج سفید به طور کامل برگرفته از فرهنگ غرب بوده و گسترش آن تهدیدی برای خانواده های ایرانی محسوب می شود؛ در واقع به دلیل غیرقانونی بودن در جایی ثبت نمی شود، افراد وظیفه و تعهدی در قبال یکدیگر ندارند و در نهایت پایان آن آسیب های جدی فرهنگی و اجتماعی است که افراد، خانواده و جامعه را درگیر می کند.

گفتنی است اخیرا آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران درباره گسترش ازدواج سفید در این کشور هشدار داده بود.

Comments: 0

رفتن به نوار ابزار