هشدار حوثی‌ها به امارات: هر لحظه احتمال حمله به ده‌ها هدف در دوبی و ابوظبی وجود دارد

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) یحیی سریع، سخنگوی نیروهای نظامی انصارالله (حوثی) در جریان تشریح حملات پهپادیِ روز شنبه ۱۴ سپتامبر به تاسیسات نفتی شرکت آرامکو در عربستان سعودی اعلام کرد که خساراتی که در پی این حملات به تاسیسات نفتی عربستان وارد شده، بسیار بیشتر از میزانی است که ریاض ادعا می‌کند.

به گزارش یورو نیوز، او با نشان دادن عکس‌هایی از تاسیسات نفتی سعودی‌ها قبل و بعد از حملات، اعلام کرد که وسعت خرابی‌های تاسیسات نفتی وسیع‌تر از تصاویر ماهواره‌ای آمریکاست و اینکه ایالات متحده و عربستان در تلاش برای کوچک نشان دادن ابعاد این حملات هستند؛ آنهم در حالی‌ که از نظر مالی نیز خسارات گسترده‌ای به اقتصاد این کشور وارد شده است.

یحیی سریع با اشاره به افزایش قدرت نظامی حوثی‌ها اعلام کرد: «ما امروز می‌توانیم پهپاد داشته باشیم و پهپاد بسازیم» و حوثی‌ها قادر به ساخت و تولید پهپاد «در کوتاه‌ترین زمان ممکن» هستند.

او از عملیات روز شنبه به عنوان «توان بازدارندگی ۲» نام برد و یادآور شد که در این عملیات از پهپاد‌هایی استفاده شده که قادرند سامانۀ پدافندی را کور و به اهداف تعیین شده حمله کنند.

او همچنین اعلام کرد که استفاده از «نسل سوم» پهپادهای ساخت حوثی‌ها نیز آغاز شده است و در جریان حملات شنبۀ گذشته متناسب با مواضعی که هدف قرار گرفته‌اند، انواع مختلفی از پهپادها به کار گرفته شده است. این پهپادها توانایی حمل چهار بمب را داشته‌اند و هم در طی مسافت و هم در هدف گیری، از قدرت و دقت بسیار بالایی برخوردار بودند.

او حملۀ پهپادی به تاسیسات نفتی بقیق و خریص را «مثالی از توانایی حوثی‌ها برای حمله» خواند و گفت: «ما این توانایی داریم تا اهدافی را در عمق خاک کشور مهاجم نشانه گرفته و به آنها حمله کنیم.»

او افزود که قبل از انجام این حمله، برنامه‌ریزی گسترده‌ای در عالی‌ترین سطح تشکیلات حوثی‌ها انجام شده و زمان‌بندی دقیقی صورت گرفته است تا تمام حملات در یک زمان واحد انجام شوند.

او با اشاره به کشورهایی که در چهارچوب ائتلاف نظامی به رهبری عربستان سعودی در یمن علیه حوثی‌ها در جنگند، اعلام کرد که دشمن هرگز به خون یمنی‌ها اهمیت نمی‌دهد. انها یمنی‌ها را می‌کشند و اگر به فعالیتهای تهاجمی خود ادامه دهند، تاسیسات آنها باز هم مورد حمله قرار می‌گیرند.»

یحیی سریع گفت که «یمن امروز به توانایی‌هایش مفتخر است و با این توانایی می‌تواند با دشنانش مقابله کند… اگر می‌خواهید در امان باشید، باید یمن را ترک کنید… این هشدار ماست و ما آماده‌ایم که عملیات بیشتری انجام دهیم تا شما را متوقف کنیم.»

یحیی سریع به امارات متحده عربی نیز دربارۀ حضور در ائتلاف نظامی سعودی‌ها هشدار داد و افزود: «ما ده‌ها هدف را در امارات و دوبی در نظر گرفته‌ایم که ممکن است در هر لحظه مورد حمله قرار بگیرند.»

رفتن به نوار ابزار