هشدار ترامپ: رسانه‌های جعلی مشغول پخش اخبار نادرست در موضوع ایران هستند

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز ( محا) دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز جمعه ۲۷ اردیبهشت و در پیامی در توئیتر، از نوشته‌ها و گزارش‌های رسانه‌های جعلی در خصوص ایران انتقاد کرد. 

پرزیدنت ترامپ گفت: رسانه‌های جعلی با این گزارش‌های گول‌زننده و خیلی نادرست در مورد ایران به کشور ما آسیب می‌زنند.

Donald J. Trump@realDonaldTrump

The Fake News Media is hurting our Country with its fraudulent and highly inaccurate coverage of Iran. It is scattershot, poorly sourced (made up), and DANGEROUS. At least Iran doesn’t know what to think, which at this point may very well be a good thing!۶۲٫۱ هزار۱۶:۴۴ – ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸اطلاعات و حریم شخصی آگهی‌های توییتر۲۸٫۸ هزار نفر دارند درباره این صحبت می‌کنند

رئیس جمهوری آمریکا افزود: این گزارش‌ها نامتمرکز، بدون منبع درست و حسابی (یا منابع ساختگی) و خیلی خطرناک است. دستکم ایران نمی‌داند چه فکری بکند که در این مقطع ممکن است حتی چیز خوبی باشد.

طی هفته‌های اخیر تنش میان ایالات متحده و جمهوری اسلامی در منطقه بالا گرفته است. مقام‌های ایالات متحده می‌گویند اطلاعاتی دارند که نشان می‌دهد خطر تهدیدهای ایران جدی‌تر از گذشته است.

با این حال پرزیدنت ترامپ روز پنجشنبه گفت که امیدوار است با ایران جنگ نشود.

وی ساعتی پس از انتشار توئیت امروز خود، در یک پیام کوتاه دیگر در توئیتر گفت که با وجود همه اخبار جعلی و ساختگی که رسانه‌های منتشر می‌کنند، ایران هیچ تصوری نمی‌تواند داشته باشد از این که چه چیزی در واقع در جریان است.

Donald J. Trump@realDonaldTrump

With all of the Fake and Made Up News out there, Iran can have no idea what is actually going on!69.2K7:53 PM – May 17, 2019Twitter Ads info and privacy32K people are talking about this

این هفته یک بار کشتی ها در بندر فجیره امارات هدف خرابکاری قرار گرفتند و بعد به تاسیسات نفتی عربستان سعودی حمله شد. درباره خرابکاری هنوز اطلاعات قطعی نیست اما گروه حوثی های یمن که از حمایت جمهوری اسلامی ایران برخوردارند، مسئولیت حمله به تاسیسات نفتی عربستان را بر عهده گرفتند.

آمریکا می‌گوید جهت آمادگی برای واکنش در صورت حمله احتمالی ایران یا عوامل نیابتی آن به منافع آمریکا و متحدانش، اقدام به با تقویت نیروهای رزمی دریایی و هوایی آمریکا در خلیج فارس کرده است.

ایالات متحده با اعزام ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن و بمب افکن‌های ب۵۲ به خاورمیانه، آرایش نظامی‌اش در منطقه را در پاسخ به آنچه نشانه‌های نگران‌کننده از قصد و تدارک احتمالی ایران برای حمله به مواضع و نیروهای آمریکایی عنوان شده، تقویت می‌کند.

علاوه بر این وزارت دفاع آمریکا، پنتاگون، یک سامانه دفاع موشکی پاتریوت و یک ناوگان رزمی نیروی دریایی که پیشتر آب‌های خلیج فارس را ترک کرده بود به منطقه بازگردانده است.

صدای آمریکا

Comments: 0

رفتن به نوار ابزار