هدف عملیات شاخه زیتون تروریست‌ها هستند/حملات سنگین توپخانه‌ علیه تروریست‌ها در عفرین

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا)٬ نیروهای مسلح ترکیه با انتشار اطلاعیه شمار 2 خود درباره عملیات شاخه زیتون در عفرین اعلام کرد: در این عملیات تنها تروریست ها هدف قرار گرفته و تمام تدابیر لازم جهت نرسیدن آسیب به غیرنظامیان اتخاذ و لحاظ شده است.

در این اطلاعیه همچنین تصریح شده است:

“عملیات «شاخه زیتون» امروز 20 ژانویه 2018 راس ساعت 17.00 در منطقه عفرین جهت تامین امنیت و ثبات مرزهای کشورمان و منطقه، نابودی تروریست های پ.ک.ک/ ک.ج.ک/ پ.ی.د- ی.پ.گ و داعش و نجات مردم دوست و برادر این مناطق سوریه از ظلم و فشار آغاز شده است.

این عملیات بر اساس حق دفاع مشروع بین المللی، قطعنامه‌های مبارزه با ترورریسم 1624 ( 2005)، 2170 ( 2014) و 2178 ( 2014) شورای امنیت و ماده 51 منشور سازمان ملل با احترام به حفظ تمامیت ارضی سوریه انجام می شود.

در آغاز عملیات 108 مورد از مجموع 113 موضع پ.ی.د/پ.ک.ک در 7 منطقه شناسایی‌شده از جمله پناهگاه و انبار مهمات هدف قرار گرفته و کاملا منهدم شدند. 72 جنگنده شرکت کننده در این عملیات جهت آمادگی برای ماموریت بعدی به پایگاه های خود بازگشتند”.

همچنین به گزارش خبرگزاری آناتولی، توپخانه‌ ارتش ترکیه در چارچوب عملیات «شاخه زیتون» امشب مواضع تروریست‌ها در روستای «غول بابا» عفرین سوریه در جوار استان کیلیس را هدف قرار داد.

عملیات «شاخه زیتون» جهت تامین امنیت و ثبات مرزهای ترکیه و منطقه، نابودی تروریست های پ.ک.ک/ ک.ج.ک/ پ.ی.د- ی.پ.گ و داعش در منطقه عفرین در شمال غرب سوریه و نجات مردم دوست و برادر این مناطق از ظلم و فشار صورت می گیرد.