نیروهای عراقی در بیخ گوش اربیل مستقر شدند

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) نیروهای عراقی با آزاد کردن تمام مناطق اشغالی از دست پیشمرگه، در نقطه مرزی نواحی اقلیم کرد سنگر گرفته اند.

به گزارش آناتولی به نقل از نیروهای پیشمرگه، ارتش عراق پس از تسلط بر شهرک “شوان” در شمال شرقی استان کرکوک، حرکت خود به سمت “طق طق” در بیست کیلومتری “شوان” را آغاز کرده و در ارتفاعات اطراف این منطقه مرزی مستقر شده اند.

“طق طق” وابسته به “کوی سنجاق” در استان اربیل است و چندین چاه نفتی در آن وجود دارد که استخراج آن در اختیار اقلیم است، اما از آنجا که این منطقه در اقلیم کرد می باشد، در حال حاضر نیروهای عراقی از ورود به آن خودداری کرده اند.

همچنین آناتولی از بسته شدن بزرگ راه اربیل – کرکوک پس از آزادی شهر آلتین کوپرو خبر داده است و اعلام کرده است که از ورود خبرنگاران به منطقه جلوگیری می شود و تنها ماشین های نظامی حق ورود به منطقه را دارند.

این منطقه روز گذشته شاهد درگیری های سنگین بود که پس از شلیک موشک از دو طرف، نیروهای بارزانی مجبور به عقب نشینی به مناطق اقلیم شدند.

حزب دمکرات کردستان ایران از حمله حشدالشعبی می ترسد

از طرف دیگر حزب دموکرات کردستان ایران، از احزاب کردی مخالف ایران که خود نیز کارنامه خونینی در ایران دارد، به خبرگزاری آناتولی گفته است که می ترسد نیروهای عراقی پایگاههای نظامی آنها در منطقه طق طق را مورد حمله قرار دهند.

البته این حزب ادعا کرده است که این پایگاهها جایی برای زندگی خانواده های آنهاست.

این حزب از حمله نیروهای حشدالشعبی که تحت حمایت نیروهای ایران است می ترسد و اعلام کرده است که در صورت حمله، به سازمان ملل شکایت خواهد کرد.

وزارت نفت عراق بر تمام میادین نفتی کنترل دارد

وزارت نفت عراق اعلام کرده است که کنترل تمام میادین نفتی را در اختیار دارد.

این وزارتخانه در پاسخ به خبرهای مبنی بر قرارداد نفتی بین شرکت روسی و اقلیم کرد عراق اظهار بی اطلاعی کرده است و گفته است که در این مورد با شرکت روسی وارد گفتگو شده است.

چند روز پیش یک شرکت نفتی اعلام کرده بود که با اقلیم کرد برای بهره برداری از 5 میدان نفتی قرارداد بسته است.