نژادپرستان آزمون را از تیم ایران جدا کردند/ آزمون تیم ملی را وداع گفت

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) توهین های مکرر به سردار آزمون، ستاره ترکمن تیم فوتبال ایران سبب شد که این بازیکن 23 ساله در اوج جوانی از این تیم خداحافظی کند.

سردار آزمون پس از دومین بازی تیم فوتبال ایران در جام جهانی در برابر تیم ملی فوتبال اسپانیا هدف توهین های نژادپرستانه ای قرار گرفت که ملیت او یعنی ترکمن ها را نشانه گرفته بود. این در حالی بود که سایت های تخصصی ارزیابی بازیکنان به سردار در این بازی نمره قابل قبولی داده بود. ایران در این بازی 1 بر صفر باخت.

سردار آزمون درباره خداحافظی‌اش از تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران، در اینستاگرام شخصی اش گفت‌: با توجه به این که مادرم بیماری سختی را پشت سر گذاشته بود، متاسفانه در حال‌ حاضر به خاطر نامهربانی‌ها و قدر نشناسی عده‌ای و توهین‌هایی که به هیچ وجه حق من و هم تیمی‌هایم نبود، بیماری‌اش تشدید شده است. این مساله من را بین دو راهی سختی قرار داد و در نهایت من مادرم را انتخاب کردم.سردار آزمون در دوره حضورش در تیم‌ ‌ملی در ۳۶ بازی ۲۳ گل برای ایران به ثمر رسانده بود.

آزمون از روزی هدف توهین ها قرار گرفت که اعلام کرد که طرفدار تیم تراختور آذربایجان است که به عنوان نماد ترک ها در ایران شناخته می شود. او همچنین بعدها لباس ترکمنی به تن کرد که این بیشتر بر نفرت نژادپرستان از او افزود.

رفتن به نوارابزار