نوه آیت الله خمینی: هیچ تضمینی وجود ندارد که ما بمانیم

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) حسن خمینی نوه آیت‌الله روح‌الله خمینی موسس جمهوری اسلامی ایران، در یک سخنرانی در تهران درباره علل فروپاشی حکومت‌ها گفته و ضمن اشاره به وضعیت ایران، هشدار داده که “هیچ تضمینی وجود ندارد که ما بمانیم و دیگران بروند”.

حسن خمینی در این اظهارات که امروز هشتم دی ماه (بیست و نهم دسامبر) از سوی وب سایت جماران نزدیک به خانواده آیت‌الله خمینی، منتشر شده گفته است که “باید قواعد رفتار انسان ها و علل سقوط و ثبوت را به دست بیاوریم تا در زندگی رعایت کنیم و الا هیچ تضمینی وجود ندارد که ما بمانیم و دیگران بروند. اگر قواعد را رعایت نکنید، عرصه را از شما می‌گیرند”.

نوه موسس جمهوری اسلامی ایران گفته “زیربنای یک جامعه اخلاق و احساس رضایت مردم است… پاره پاره کردن مداوم جامعه، پخش مکرر کینه، انتشار مرتب نفاق، اینکه افراد در جامعه مجبور شوند شخصیت دوگانه داشته باشند و اینکه تک تک ما از صداقت دور شویم از نشانه‌های بداقبالی دولت‌ها است. اگر دیدیم اصول ما از دست رفته و به فروعات می‌چسبیم زنگ خطری است که این جامعه دچار مشکل شده است”.

در تصاویر منتشر شده از زمان سخنرانی حسن خمینی که در جماران بوده، شماری از مقام های دولتی و حکومتی و برخی چهره‌های سیاسی جمهوری اسلامی ایران حضور داشته‌اند.

هشدار نوه بنیانگذار جمهوری اسلامی درباره خطر فروپاشی پس از اظهارات مشابه فائزه هاشمی رفسنجانی است. اکبر هاشمی رفسنجانی پدر خانم هاشمی، از موسسان جمهوری اسلامی و تا یک دهه پیش از شخصیت های بسیار پرنفوذ در این حکومت بود.

Comments: 0

رفتن به نوار ابزار