نماینده مجلس: مردم بما اعتماد ندارند

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز(محا)،فاطمه سعیدی نماینده مجلس ایران گفته است اجبار کردن مردم برای استفاده از پیام رسان داخلی،نقض حقوق شهروندی است.

او در گفتگو با ایسنا در این رابطه ادامه داده است این حق مردم است که از کدام ابزار ارتباطی استفاده کنند و نمی‌توان این حق را از شهروندان سلب کرد. اینکه مردم را مجبور کنم از یک پیام رسان استفاده نکنند یا به عکس فقط حق داشته باشند از چند پیام رسان داخلی استفاده کنند با حقوق شهروندی آنها منافات دارد.

سعیدی همچنین تصریح کرده است طبق قانون اساسی بدون حکم قاضی و در موارد خاص هیچ کس اجازه شنود مکالمات مردم را ندارد. اینکه امروز می‌بینیم  پیام رسان‌های داخلی با اقبال جدی مواجه نمی‌شوند علتش بی‌اطمینانی مردم است.
او اظهار داشته است بنابراین، به جای ایجاد انحصار برای پیام رسان‌های ایرانی باید اطمینان مردم را جلب کنیم، اگر عنصر اعتماد را از بین بردیم همان اتفاقی که برای صدا و سیما در این سال‌ها افتاد، برای پیام رسان‌های داخلی هم می افتد.
وی در خاتمه اظهار داشته است امروز اگر می‌بینیم بخشی از مردم تحت تاثیر شبکه‌های فارسی زبان خارجی هستند به دلیل رفتار غلط  خود ما صدا و سیماست.
مصطفی کواکبیان هم از نمایندگان اصلاح طلب مجلس ایران هم گفته بود:”بنده نمی‌گویم که حتما باید تلگرام رفع فیلتر شود بلکه باید امکاناتی را در داخل فراهم کنیم تا مردم بتوانند مشکلات خود را حل کنند و ارجاع مردم به چند پیام‌ رسان که نمی‌توانند مخاطب جذب کنند، راه حل مناسبی نیست.”