نماینده مجلس: فضای مجازی بلا است یا دزدی از بیت المال، رانت، اختلاس و فساد

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) فاطمه سلحشوری نماینده مجلس ایران در مقاله ای در روزنامه شرق از دزدی در بیت المال و فساد کلان موجود در ایران نوشته و می پرسد: ”کدام یک بلا است؟ فضای مجازی یا فساد، رانت، اختلاس و دزدی بیت المال؟”

پروانه سلحشوری در این مقاله نوشته است: «بحران ناکارآمدی و ساختار نامطلوب، بلایی است که به جان ما افتاده و هر روز مديريت ما را ضعیف‌تر نشان می‌دهد. کسانی که هنوز در عصر پیش از انقلاب اطلاعاتی به‌سر می‌برند، فضای مجازی را بلای عظیم دانسته «که این جمله در فضای مجازی انعکاس بسیاری داشت».

این آقایان مدافع ‌هزاره قرن، از نادر کسانی هستند که نمی‌خواهند یا نمی‌توانند سرعت تحولات اجتماعی را ببینند و بشنوند یا حس کنند.

تحولات عظیم نرم‌افزاری و تکنولوژیک چنان سریع به جلو می‌رود که حتی برای افراد فعال در این عرصه نیز درک تحولات را سخت و پیچیده کرده است. استدلال‌ها و گزینه‌های راهبردی متعدد، دلیل روشنی است بر آفتاب آگاهی مردم از فضای حقیقی و مجازی. به نظر می‌رسد از علل عمده بلایی که به جان مردم افتاده، بحران ناکارآمدی سیستم‌های مدیریتی کشور است، نبود مديريت مطلوب باعث شده است در عرصه‌های داخلی و بین‌المللی این ناکارآمدی نمود آشکاری داشته باشد.

زلزله اخیر، پلاسکو، بحران اجتماعی و رسیدگی به ابرچالش‌ها همچنان در پیچ‌وخم ساختار نامعلوم دیده می‌شود. برف و باران بیاید یا نیاید، گرفتاری و معضل از آمد و نیامد باران و برف باقی است. «هر دم از این باغ بری می‌رسد» و ناتوانی در اداره امور از سوی دستگاه‌های ذی‌ربط بیشتر آشکار می‌شود.

بلا؛ فساد، رانت، اختلاس، دزدی از بیت‌المال است یا انتشار حقایق در فضای مجازی و حقیقی؟ بلا، برخوردنکردن با افراد و دستگاه‌هاي ناکارآمد است. بلا، نهادینه‌شدن حیف‌و‌میل از بيت‌المال است.

آری بلای جان ما ناکارآمدی است؛ آن‌هم در سطح کلان نه فضای مجازی. خیلی زود، دیر می‌شود. دریابید و دریابیم.»