نماینده مجلس: حاضر به مذاکره با آمریکا هستیم

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز(محا)، بهروز نعمتی نماینده مجلس ایران از امکان مذاکره با آمریکا خبر داده است.

وی در این رابطه تصریح کرده است: ما همواره اهل مذاکره بوده‌ایم و نمونه آن موضوع هسته‌ای است که دوازده سال مذاکرات هسته‌ای را در دولت‌های مختلف داشته‌ایم.

نعمتی در گفتگو با عصر ایران به موارد زیر هم اشاره کرده است:
– تجربه ثابت کرده است که همواره آمریکایی‌ها بر خلاف وعده‌ها و رویه‌های دیپلماسی عمل کرده‌اند و اگر در حال حاضر خواهان مذاکره با ما هستند، باید شرایط ما را بپذیرند.
–  از قدیم گفته‌اند جواب «های»، «هوی» است وقتی که ترامپ این گونه علیه ما سخن می‌گوید، طبیعی است که رییس‌جمهور ما جواب وی را بدهد.
–  این که ما با آمریکا پای میز مذاکره می‌رویم، تصمیمی است که نظام باید بگیرد که مجموعه حاکمیت باید به این نتیجه برسند و اگر به نتیجه برسند که باید مذاکره‌ای انجام شود قطعا انجام می‌شود.- واقعیت این است که آمریکایی‌ها از اول انقلاب تا امروز به دنبال فشار بر ما بوده‌اند و همچنین و همیشه هم خواهان مذاکره با ما بوده‌اند. نمونه اخیر آن نیز صحبت‌های آقای واعظی است که مطرح کردند که ترامپ ٨ بار تماس گرفت که با آقای روحانی صحبت کند. اینکه آمریکایی‌ها بخواهند در مذاکرات حرف خودشان را بزنند و بعد از توافق زیر همه چیز بزنند مناقشاتی است که وجود دارد؛ چرا که آنها پایبند به مذاکرات نیستند.
–  مذاکرات در موضوعات مختلف ممکن است انجام شود اما کسی این اجازه را به آنها نمی‌دهد که راجع به موضوعاتی که جز ارکان امنیت ملی ماست، صحبت کنند.

 

رفتن به نوار ابزار