نماینده مجلس ترکیه: قتل عام خوجالی مجددا درحال پیاده شدن است

متین گوندوغدو نماینده شهر اردوی ترکیه از حزب عدالت و توسعه٬ در گفتگو ی اختصاصی با خبرگزاری میکروفون نیوز در رابطه با حملات اخیر توپخانه ای ارمنستان به مناطق غیرنظامی استان آلخانلی آذربایجان اظهار داشت:«کشته شدن یک دختربچه آذربایجانی را به همراه مادربزرگش در روزهای اخیر از سوی ارمنستان شاهد هستیم. درد و تاسف ما از این اقدام عمیق و بزرگ است. خوجالی و اذربایجان دل و جان ما هستند.»

 

وی افزود:« در ۲۶ فوریه سال ۱۹۹۲ ٬ آذربایجان با نسل کشی ای که از سوی دسته  جات تبهکار ارمنی و نیز حکومت ارمنستان تحقق یافت در شهر خوجالی مواجه گردید. جهان در برابر این قتل عام چشم و گوش و زبان خود را بسته است.به نظر می رسد که قتل عام خوجالی مجددا در حال پیاده شدن است»

 

نماینده شهر اردوی ترکیه اظهار داشت:«ما در ترکیه به عنوان ملت ترک٬ آذربایجان را در قالب یک ملت و دو دولت مشاهده میکنیم و همواره در کنار دولت و ملت آذربایجان هستیم.»

 

گوندوغدو تصریح کرد:«ارامنه می بایست از این جنایات خود دست بردارند و اراضی اشغالی آذربایجان را رها کنند. تا هنگامیکه اراضی آذربایجان از سوی ارمنستان بازپس داده نشود ملت ترکیه و آذربایجان٬ ارمنستان را به عنوان یک حکومت اشغالگر مشاهده خواهند کرد.»

 

  روز سه شنبه گذشته توپخانه ارتش ارمنستان اقدام به بمباران مناطق غیرنظامی جمهوری آذربایجان در خط جبهه استان آلخانلی کرد که در نتیجه این حمله زهرای دو ساله به همراه مادربزرگش کشته شده و یک تن دیگر نیز مجروح شد.
رفتن به نوار ابزار