نماینده مجلس ایران: خشونت خانگی علیه زنان در جامعه بیداد می کند

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) رییس فراکسیون زنان مجلس ایران در توضیح خشونت موجود علیه زنان در ایران گفته است که در حال حاضر خشونت خانگی علیه زنان در جامعه بیداد می کند و کمتر به این موضوع توجه می شود.

پروانه سلحشوری، رئیس فراکسیون زنان مجلس ایران به مناسبت 25 نوامبر، روز جهانی منع خشونت علیه زنان، گفت: “متاسفانه در حال حاضر خشونت خانگی علیه زنان در جامعه بیداد می کند. خشونت خانگی خشونتی است که کمتر در جامعه دیده می شود و بانویی که دچار این نوع خشونت می شود متاسفانه کمتر در اجتماع درباره آن صحبت می کند، به همین دلیل بسیاری از بانوان از آن رنج می برند”.

وی با اشاره به این که به واسطه خشونت خانگی شاهد تضعیف جایگاه زنان در جامعه هستیم، افزود: “البته در اجتماع انواع خشونت علیه زنان و در عرصه های مختلف مشاهده می شود که برخی از آنها را می بینیم و به آن توجه هم نمی شود و برخی نیز حتی نمی توانیم ببینیم که اینها بسیار دردناک تر است چون هیچ توجهی به آنها نمی شود”.

به گزارش خبرگزاری ایرنا، رئیس فراکسیون زنان مجلس ایران با اشاره به تصویب لایحه تامین امنیت زنان در برابر خشونت در دولت این کشور اضافه کرد: “تلاش شد لایحه تامین امنیت زنان در برابر خشونت به مجلس بیایید اما هنوز این لایحه به مجلس نیامده است و سرو صداهایی برای تغییرات در این لایحه وجود دارد”.

مجمع عمومی سازمان ملل متحد در 17 اکتبر 1999 میلادی 25 نوامبر را به عنوان روز جهانی رفع خشونت علیه زنان تصویب کرد.

رفتن به نوار ابزار