نماینده مجلس: از محل “خودکشی” سینا قنبری بازدید کردیم

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) نماینده مجلس ایران می گوید که از محلی که گفته می شود سینا قنبری در آنجا خودکشی کرده بازدید کردیم.

اللهیار ملکشاهی، رئیس کمیسیون حقوقی قضایی مجلس ایران که برای بازدید به زندان اوین رفته است، درباره مرگ سینا قنبری در زندان گفت: “در خصوص آن فردی که در اغتشاشات دستگیر شده بود و صحبت آن بود که خودکشی کرده هم فیلم مربوط به آن دیده شد و هم از محلی که جسد وی پیدا شده و احیانا در آن جا خودکشی کرده بازدید شد.”

رییس کمسیون حقوقی قضایی مجلس ایران همچنین گفت: ” جلسه ای با رییس کل سازمان زندان ها و مدیر کل و مسئولین زندان اوین داشتیم که به سوالات نمایندگان پاسخ داده شد. همچنین جمع بندی کلی را در این باره فردا ارائه خواهیم داد.”

امروز سه شنبه 10 بهمن/ 30 ژانویه 10 نفر از نمایندگان مجلس ایران  از اندرزگاه ۴ (محل نگهداری بازداشت‌شدگان ناآرامی‌های اخیر) و همچنین بند ۲۰۹ زندان اوین به مدت سه ساعت بازدید کردند. این بازدید با حضور رئیس سازمان زندان ها و مدیر کل زندان های استان تهران انجام شد.

الهیار ملکشاهی، نماینده مجلس ایران در خصوص بازدید امروز از زندان اوین افزوده است: “فردا قرار است جلسه ای با حضور اعضای بازدید کننده برگزار شود تا جمع بندی انجام و نتایج بررسی شود.قرار شده است در جلسه فردا تمامی ابعاد بازدید بررسی و گزارشی به مردم و رسانه ها اعلام شود.

فاطمه سعیدی نماینده تران در مجلس ایران نیز با اشاره به بازدید بعد از ظهر امروز نمایندگان مجلس از زندان اوین اعلام کرد: امروز به‌همراه تعدادی از نمایندگان از زندان اوین بازدید کردیم که این بازدید بیش از ۲ ساعت به‌طول انجامید و در نهایت قرار شد جمع‌بندی نهایی در قالب گزارشی تا فردا در اختیار رسانه‌ها قرار گیرد.

او افزود: هم‌اکنون تنها ۴ نفر از بازداشت‌شدگان اعتراض‌های اخیر در اوین همچنان زندانی هستند که در جریان این بازدید با هر ۴ نفر دیدار و با آن‌ها گفت‌وگو کردیم. باتوجه به آن‌که به‌گفته مسئولان زندان اوین، هیچ زنی در میان بازداشت‌شدگان فعلی وجود ندارد، از بند نسوان بازدید نکرده و با این حال از بندهای ۲۰۹ و بخش‌هایی دیگر از زندان مردان بازدید کردیم..