نماینده رهبر ایران در کردستان: قاچاق کالا توطئه دشمن است

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) نماینده رهبر ایران در استان کردستان گفته است قاچاق کالا توطئیه جدید دشمنان ایران برای مقابله با ایران است.

محمد حسینی شاهرودی، نماینده رهبر ایران در استان کردستان این حرف را امروز دوشنبه ۸ آبان ۹۶ در جلسه ای با مسئولین تعزیرات حکومتی این استان گفته است و بر جدیت آنها در مبارزه با قاچاق کالا تاکید کرده است.

یکی از وظایف ادارات تعزیرات حکومتی در ایران مقابله با تخلف های فروشندگان در بازار است که فروش جنس قاچاق نیز از تخلفاتی است که این نهاد ها به آن رسیدگی می کنند.

او گفته است بسیاری از کالاهایی که از طریق قاچاق وارد کشور می شوند، در داخل قابلیت تولید دارند و با قاچاق این کالاها به اقتصاد ایران ضربه بزرگی زده شده و بیکاری بسیاری از مردم را در پی دارد. حسینی شاهرودی افزوده است که دشمنان در این موضوع برنامه ریزی کرده اند و هدفش وابسته کردن ایران به دیگر کشورهاست.

استان کردستان ایران از اصلی ترین مبادی ورودی کالای قاچاق ایران می باشد و همواره شاهد تنش ها بین قاچاقچیان و ماموران کنترل قاچاق، از جمله ماموران انتظامی و ادارات تعزیرات، بوده است که در اغلب موارد به درگیری های مسلحانه نیز منجر می شود. در سالهای اخیر نیز شغلی با نام ”کولبری” تعریف شد که به یک عده اجازه وارد کردن برخی کالاهای غیرایرانی از گذرگاههای رسمی ایران و بدون پرداخت عوارض گمرکی می دهد.

این شغل که برای ایجاد اشتغال و نیز از میان برداشتن قاچاق تعریف شد، تاثیر برعکس داشت و باعث شده است یک عده با استفاده از این شغل به طور ضمنی به حمایت از قاچاقچیان بپردازند.

رفتن به نوار ابزار