نشست مکرون با سرمایه داران برای خروج از بحران ضد سرمایه داری!

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) در حالی که اعضای جنبش ضدسرمایه داری فرانسه هفته هاست برای ملاقات با امانوئل مکرون رئیس جمهورشان لحظه شماری می کنند و هنوز پاسخی نشنیده اند؛ امروز مکرون در اقدامی عجیب، صاحبان کار و سرمایه و غول های اقتصاد فرانسه را به الیزه دعوت کرد تا برای خروج از بحران به حرفهایشان گوش دهد و برای سخنرانی حیاتی امشب ساعت 20 خود را آماده کند.
این در حالی است که اعضای جنبش ضدسرمایه داری به شدت از این اقدام مکرون ناراحت شده و در شبکه های اجتماعی اعلام کرده اند: ” آقای مکرون با این کار، خود را منفورتر و ما را برای رسیدن به اهدافمان مصمم تر کرد”
اما در نشست ویژه 37 تن از صاحبان کار و سرمایه و روسای سندیکاهای کاری و کارگری ، اتحادیه کارفرمایان، نمایندگان اتحادیه های شهرداران و مسئولان مناطق مهم فرانسه که 4 ساعت به طول انجامید امانوئل مکرون بیشتر شنونده بود تا گوینده.
اِدو موقن وزیر اسبق دفاع و رئیس حزب مرکزی فرانسه پس از نشست با مکرون گفت: احساس من اینست که باید به هر وسیله که شده از فاجعه جلوگیری کرد. وضعیت کشور تب آلود و تیره است؛ پس بایستی طبقه حاکمه کشور رفتارها و سیاست هایشان را کاملا دگرگون نمایند.
لوران برژه رئیس سندیکای (س اف د ت): ما در بحران حادی به سر می بریم و بایستی دست به اقدامات ضربتی و ملموسی بزنیم.
فرانسوا اَصلن رئیس فدراسیون شرکت های بزرگ، متوسط و کوچک (سی پی ام ای): امروز ما در کشوری زندگی می کنیم که در زمینه مالیات قهرمان اروپاست. ما از نخست وزیر جدا درخواست کردیم تا هر چه زودتر از این مقام قهرمانی چشم پوشی نماید. به غیر از مردم بخش های تجاری و شرکت ها نیز قربانیان اصلی این رویدادها هستند.
جئوف قوآ رئیس سندیکای کارفرمایان و صاحبان کمپانی ها(مُدِف): در این نشست نسبت به چالش های اقتصادی پرداختیم و نگرانیهای عمیق و مهم وضعیت اقتصادی را ابراز کردیم. به ویژه در بخش های تجاری، حمل و نقل باری، تدارکات و صنعت توریسم و سرمایه گذاری خارجی. ما از رئیس جمهور درخواست کردیم تا اقدامات فوری و اضطراری را به اجرا گذارد. همچنین درخواست کردیم تا مالیات های این بخش ها برای جبران ضرر و زیان و خسارات تا اندازه ای کاهش یابد.
ایو وی ریه رئیس سندیکای اف او: مکرون صحبت های ما را شنید حال خواهیم دید که آیا واقعا گوش کرده است یا خیر؟!
رسانه های فرانسوی تیتر زده اند: امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه با عنوان آشتی ملی در سخنرانی امشب آخرین شانسش را به آزمون می گذارد.

Comments: 0

رفتن به نوار ابزار