نشست شورای امنیت درباره آزمایش موشکی ایران

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) شورای امنیت سازمان ملل متحد برای بحث در مورد برنامه موشکی ایران که متهم به انجام آزمایش موشک های بالستیک است، گرد هم آمد.

بنا به درخواست بریتانیا و فرانسه شورای امنیت سازمان ملل روز گذشته و پشت درهای بسته، آزمایش اخیر موشکی گزارش شده ایران را بررسی کرد.

آمریکا از شورای امنیت خواست تا آزمایش اخیر موشکی بالستیک ایران را محکوم کند. ایران استفاده از کلاهک های هسته ای در آزمایش موشک ها را رد کرد.

نیکی هیلی، نماینده آمریکا در سازمان ملل، قبل از این نشست با انتشار بیانیه ای آزمایش اخیر موشکی بالستیک ایران را «خطرناک و نگران‌کننده» دانست.

کارن پیرس، نماینده دائمی انگلستان در سازمان ملل نیز تصریح کرد که آزمایش موشکی ایران با قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد مغایر است.

فرانسوا دلاتره، نماینده دائم فرانسه در سازمان ملل متحد نیز ضمن ابراز نگرانی از آزمایش موشکی ایران٬ از تهران خواست تا تمام فعالیت های مربوط به موشک های بالستیک را متوقف کند.

نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد نیز ضمن رد استفاده از کلاهک های هسته ای در آزمایش موشک ها اظهار داشت که تهران تحریم های شورای امنیت را نقض نمی کند.

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا پیشتر تصریح کرد: «ایران دست به آزمایش یک موشک برد-متوسط بالیستیک زده است که می‌تواند بخش‌هایی از اروپا و سراسر خاورمیانه را هدف قرار دهد

این کار ناقض قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل است که ایران را از هرگونه فعالیت مرتبط با موشک هایی که با قابلیت حمل کلاهک هسته ای طراحی شده اند، از جمله فعالیت پرتاب موشک با استفاده از اینگونه فناوری موشکی بالستیک، منع می کند.

واشنگتن خواهان پایان فوری تمام اقدامات مربوط به موشک های بالستیک ایران است که قادر به حمل کلاهک هسته ای هستند».

Comments: 0

رفتن به نوارابزار