نسیم صادقی، توسط دادگاه انقلاب تبریز به حبس محکوم شد

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) نسیم صادقی، شهروند اهل تبریز، توسط دادگاه انقلاب این شهر به تحمل ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شد. این حکم روز جاری در پی حضور در این دادگاه به وی ابلاغ شد. جلسه رسیدگی به اتهامات خانم صادقی در تاریخ ۱۲ شهریورماه در دادگاه انقلاب تبریز برگزار شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز شنبه ۳۰ شهریورماه ۹۸، حکم دادگاه انقلاب تهران مبنی بر محکومیت نسیم صادقی به ۶ ماه حبس تعزیری به وی ابلاغ شد.

این شهروند روز جاری در پی احضار قبلی در شعبه دوم دادگاه انقلاب تبریز حاضر شده بود. بر اساس دادنامه صادره که روز جاری به صورت شفاهی به خانم صادقی ابلاغ شده است وی از بابت اتهام “فعالیت تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی ایران به نفع گروه های مخالف نظام” به استناد ماده ۵۰۰ قانون مجازات اسلامی به تحمل ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شده است. همچنین بر اساس ماده ۲۱۵ قانون مجازات اسلامی سیم کارت تلفن همراه وی نیز که یک کانال تلگرامی با آن راه‌اندازی شده بود باطل شده است.

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات نسیم صادقی از بابت اتهام “تبلیغ علیه نظام” روز سه شنبه ۱۲ شهریورماه ۱۳۹۸ در شعبه دوم دادگاه انقلاب تبریز برگزار و ۹ روز بعد با دریافت ابلاغیه الکترونیکی در سامانه “ثنا” مجددا به این شعبه احضار شده بود.

وی پیشتر در فرودین ماه سال جاری از بابت دو اتهام دیگر تحت عناوین “انتشار اکاذیب از طریق رایانه” و “عضویت در جمعیت های معارض کشور” تبرئه شده بود.

رفتن به نوار ابزار