نزدیک به 800 نفر در تظاهرات تونس بازداشت شدند

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) در سومین روز از ناآرامی های تونس، نزدیک به 800 نفر دستگیر شده اند. دست‌کم ۲۱ مامور پلیس نیز در جریان این اعتراضات مصدوم شده‌اند.

دولت تونس برای کنترل و مهار اعتراضات اجتماعی ارتش را به میدان فرستاده است. گرانی و همچنین مالیات‌های سنگین باعث اعتراض وسیع مردم این کشور شده است. به گزارش رویترز، دولت در شهرهای سوسه، کبیلی، بنزرت و شماری دیگر  از شهرهای این کشور برای مقابله با اعتراضات و ناآرامی‌ها از سربازان ارتش استفاده کرده است.

مردم در اعتراض به سیاست‌های اقتصادی دولت، مرکز نیروهای انتظامی در منطقه تاله واقع در نوار مرزی تونس با الجزایر را به آتش کشیدند. پلیس و نیروهای انتظامی مستقر در این مرکز ناگزیر به عقب‌نشینی شده‌اند. وزارت کشور تونس اعلام کرده است شماری از سربازان ارتش برای جلوگیری از حملات مردم، در نزدیکی بانک‌ها، ادارات پست و مراکز دولتی مستقر شده‌اند.

بر اساس اخبار منتشرشده از سوی خبرگزاری‌ها تنها در نخستین ساعات بامدادی روز پنجشنبه ۳۳۰ نفر به اتهام “خرابکاری” بازداشت شده‌اند. بر اساس آمار منتشرشده از سوی وزارت کشور تونس، تعداد کسانی که در رابطه با ناآرامی‌های اخیر بازداشت شده‌اند به 778 نفر رسیده است. افزون بر آن یک نفر نیز در جریان این تظاهرات به قتل رسیده است. هنوز علت مرگ این فرد اعلام نشده است.