نزدیک به یک میلیون اهل سنت در تهران یک مسجد هم ندارند

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) عضو شورای شهر تهران با بيان اينكه کمتر از یک میلیون اهل سنت پايتخت ايران مسجدى برای اداى نماز ندارند بر ضرورت ساخت آن تاکید کرد.

حجت نظری، عضو شورای شهر تهران امروز یکشنبه در هفتادمین جلسه شورای این شهر با بيان اينكه کمتر از یک میلیون اهل سنت پايتخت ايران مسجدى برای اداى نماز ندارند بر ضرورت ساخت آن تاکید کرد.

وی افزود: «یکی از درخواست‌های به حق جامعه اهل سنت در شهر تهران داشتن مسجد یا حتی نمازخانه‌ای برای ادای فرایض دینی است.در سال‌های گذشته این بخش از شهروندان، که دارای جمعیتی کمتر از یک میلیون نفر در شهر تهران هستند، مورد کم توجهی قرار گرفته‌ و امروز حتی مسجدی برای اقامه نماز عید فطر برای این عزیزان وجود ندارد».

به گزارش معاونت ارتباطات و امور بین الملل شورای شهر تهران، نظری تاکید کرد: دیگر اقلیت‌های دینی در تهران دارای دست‌کم یک عبادتگاه برای اجرای فرایض دینی و الهی خود هستند و مجبور نیستند برای اجرای مناسک دینی خود ساعت‌ها در خیابان در صف بایستند.

وی در ادامه اضافه کرد: «طبق اصول مختلف قانون اساسی از جمله اصول 12 و 13 که ادیان الهی و مذاهب مختلف را به رسمیت شناخته است و همچنین با توجه به شعار وحدت بین جامعه مسلمین، خواستار پیگیری و بررسی سریع جهت ایجاد عبادتگاه برای هموطنان اهل سنت هستم».

رفتن به نوارابزار