نخست‌وزیر یمن: اجازه نفوذ ایران در منطقه عربی را نخواهیم داد

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا)٬ احمد عبید بن دغر، نخست‌وزیر یمن اعلام کرد که هرگز اجازه نفوذ ایران در منطقه عربی به ویژه یمن و ترویج فرهنگ یا تحقق پروژه‌های ویرانگر آن در این سرزمین‌ را نخواهند داد.

به گزارش خبرگزاری رسمی یمن (SABA)، وی در دیدار با هیئتی متشکل از برخی فرماندهان ائتلاف عربی از جمله سرتیپ سلطان بن اسلام، فرمانده نیروهای عربستان سعودی این ائتلاف در کاخ المعاشق در عدن؛ پایتخت موقت یمن در رابطه با عملیات هوایی ائتلاف عربی در یمن موسوم به «طوفان قاطع» اظهار داشت: این عملیات علاوه بر خیال ایران برای تسلط بر یمن و نفوذ در هر نقطه آن، تهدیدات این کشور علیه ثبات و امنیت جهان عرب در زمینه تجارت دریایی منطقه‌ای و بین‌المللی را نقش بر آب کرد.

گفتنی است کابینه دولت یمن پیش‌تر با صدور اطلاعیه‌ای ایران را به مداخله در امور داخلی و تجاوز به آب‌های سرزمینی خود، ارسال سلاح برای حوثی‌ها با استفاده از کشتی‌های ماهیگیری و انجام اقدامات جاسوسی متهم کرده بود.

لازم به ذکر است ائتلاف عربی به رهبری عربستان سعودی در تاریخ 26 مارس 2015 برای مقابله با پیشروی حوثی ها و نیروهای طرفدار علی عبدالله صالح، رئیس جمهور برکنار شده یمن عملیاتی را با عنوان «طوفان قاطع» آغاز کردند و در 21 آوریل این عملیات توسط ائتلاف مذکور مختومه اعلام اما در همان روزعملیاتی دیگر به نام «بازگشت امید» آغاز شد.

رفتن به نوار ابزار