نتانیاهو: در رابطه بین اسرائیل و اعراب انقلابی روی داده است

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل از تحولی اساسی در روابط آن کشور و کشورهای عربی سخن گفته است.

آقای نتانیاهو در مصاحبه با یک شبکه تلویزیونی برزیل گفته است که برای کشورهای عربی، برقراری رابطه با اسرائیل “به عنوان متحدی که با ایران و گروه دولت اسلامی مبارزه می‌کند” جنبه حیاتی یافته است. نخست وزیر اسرائیل که به برزیل سفر کرده، در این مصاحبه گفت که شرایط کنونی “در روابط ما با جهان عرب انقلابی پدید آورده است.”

اظهارات نخست وزیر اسرائیل در حالی منتشر می‌شود که هفته گذشته گزارش شد هواپیماهای اسرائیلی اهداف نظامی متعلق به ایران یا گروه حزب‌الله لبنان در داخل خاک سوریه را هدف حمله قرار داده‌اند. این اولین حمله اسرائیل به هدف‌های نظامی منتسب به ایران در سوریه از زمان اعلام تصمیم غیرمنتظره دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، برای خروج نظامی کشورش از سوریه بود.

برخی از ناظران گفتند که هدف دولت اسرائیل از این حمله تاکید بر پیگیری سیاست اعلام شده بنیامین نتانیاهو برای جلوگیری از استقرار پایگاه‌های نظامی ایران یا حزب‌الله لبنان در خاک سوریه بوده است.

آقای نتانیاهو در این مصاحبه بر عزم کشورش برای جلوگیری از دستیابی جمهوری اسلامی به تسلیحات اتمی تاکید کرد و گفت که هدف حکومت ایران از ساخت اسلحه اتمی، نابودی اسرائیل است.

بی بی سی