ناوچه دماوند در خزر کاملا غرق شد

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) ناو شکن دماوند متعلق به نیروی دریایی ارتش که  در دریای خزر دچار سانحه شده بود، بعد از نزدیک به سه هفته در آبهای غرق شد.

دو هفته پس از بروز حادثه برای ناوچه دماوند بزرگترین کشتی جنگی ایران در دریای خزر، ساعاتی قبل رسانه‌های روسیه با تفسیر تصاویر منتشره اخیر از وضعیت این شناور مدعی شدند که بخش‌های زیادی از دماوند ـ که سه سال پیش به ناوگان شمال نیروی دریایی ایران اضافه شده ـ زیر آب رفته و شکستگی آشکاری در قسمت پد بالگرد آن مشاهده می‌شود. حال اخبار منتشره در رسانه های داخلی ایران خبر از غرق شدن کامل این ناوچه دارد.

دماوند که با حدود صد متر طول و بیش از 1300 تن وزن، دومین ناوچه ساخت ایران از کلاس موج است در اسفندماه 1391 در بندر انزلی به شکل رسمی رونمایی شد. این ناوچه روز ۲۰ دی ماه دچار سانحه شد. هادی حق‌شناس، معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی ایران در ابتدا دلیل این حادثه را برخورد دماوند با موج‌شکن شرقی بندر انزلی به دلیل مشکل فنی اعلام کرد. در این حادثه دو دریانورد ایران مفقود شدند که پس از مدتی جسد یکی از آنها پیدا شد اما نفر دیگر همچنان ناپیداست.