نامه جنجالی جهانگیری درباره استفاده از محصولات تغییر ژنتیک یافته

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) نامه ای از معاون اول رییس جمهور ایران جنجالی شده است، در این نامه او خواسته است که وزارتخانه ها مردم را ترغیب کنند که ”موجودات زنده تغییر شکل یافته ژنتیکی” استفاده کنند.

اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس جمهور ایران، این نامه را در تاریخ ۱۹ دی به وزرای جهاد کشاورزی، وزارت بهداشت-درمان و آموزش پزشکی، وزارت علوم-تحقیقات و فناوری، و سازمان محیط زیست ایران نوشته است. او در این نامه ”سیاست ها و راهبردهای اجرایی ایمنی زیستی” را شرح داده است. در این نامه که کلا درباره محصولات تغییر ژنتیک یافته بحث و توضیح داده شده است، جهانگیری از این وزارتخانه ها خواسته است که مردم را به تولید و استفاده از محصولات تغییر شکل یافته ژنتیکی ترغیب کنند.

 

 

وبسایت دولت بهار، منسوب به محمود احمدی نژاد، رییس جمهور پیشین ایران در انتقاد از این نامه نوشته است که این موارد ذکر شده در این نامه با راهبردهای علی خامنه ای، رهبر ایران در تناقض است که بر استفاده و تولید محصولات ارگانیک تاکید دارد. دولت بهار همچنین نوشته است اصلی ترین تولیدکننده محصولات تغییر ژنتیک یافته کشورهای امریکا، کانادا، برزیل و آرژانتین است و به نوعی این را برای ”مصالح ملی” ریسک دار خوانده است. در انتقاد دیگری که این وبسایت خبری کرده است، نوشته است که تاکید دولت بر این محصولات این سوال را تولید می کند که چه ”مافیا” و ”تاجرانی” پشت این محصولات است که دولت اینقدر بر این محصولات تاکید می کند.

رفتن به نوارابزار