نامه جدید احمدی نژاد به دونالد ترامپ

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) درپی خروج آمریکا از برجام و ادعاها و تهدیدهای مقامات دولت این کشور علیه  ایران، احمدی نژاد، نامه ای را خطاب به رئیس جمهور آمریکا ارسال کرد.

به گزارش دولت بهار، متن کامل نامه  احمدی نژاد به دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب آقای دونالد جان ترامپ

رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا

سلام علیکم

🔸جنابعالی در دوران تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری به کرات قول دادید که به دخالت‌ها و جنگ‌افروزی‌های دولت آمریکا در مناطق مختلف جهان پایان می دهید. آشکارا خواستار دوران جدیدی از همکاری سازنده بین ملت‌ها شدید . از اینکه دولت قبل از شما گروه های تروریستی را ایجاد و حمایت کرد، انتقاد کردید. نظام اداری و حکومتی آمریکا را فاسد خطاب کردید و قول اصلاح آن را دادید. اینجانب پس از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در نامه‌ای که بعداً منتشر شد با تاکید بر ادعاهای جنابعالی راه مناسب تحقق آنها را ارائه نمودم. در همان زمان خطر بی‌صداقتی در بیان آن ادعاها را گوشزد کردم. متاسفم که باید مجدداً درباره نقض عهد و بی‌توجهی به حقوق دیگر ملت‌ها و تداوم سیاست‌های سلطه‌گرانه حکومت آمریکا سخن بگویم.

🔸جناب عالی اخیراً و برخلاف انتظار و وعده‌های انتخاباتی ، به اصل ضرورت گفت و گوی سازنده و منطقی در جهت برقراری صلح پایدار جهانی ضربه ای اساسی وارد نمودید و در اقدامی غیرمنطقی ، توافق و برنامه اقدام مشترک بین 7 کشور را به طور یکجانبه نقض و تحریم های ظالمانه را مجدداً علیه ملت ایران ، برقرار کردید. همزمان مدعی شدید که این اقدام را برای جلوگیری از حضور و نفوذ ایران در منطقه ، ممانعت از توسعه برنامه هسته ای ایران و حمایت از ملت ایران در برابر طبقه حاکم انجام داده اید!

🔸با توضیحات مختصری ، روشن خواهد شد که این ادعا‌ها ، صرفاً بهانه و پوشش است و بر خلاف تبلیغات زمان انتخابات، شما نیز به دنبال اهداف اسلاف خود هستید.

🔹الف: ادعا کرده اید که حضور منطقه ای ایران موجب درگیری و جنگ و مشکلات جاری در منطقه و حمایت از تروریسم شده است و شما با تحریم ملت ایران ، به دنبال محدود کردن این حضور هستید!

🔸صرف نظر از کیفیت و درستی یا نادرستی حضور و عملکرد ایران در درگیری های منطقه ای ، سوال اساسی این است که آیا اصل حضور و دخالت یک کشور در مناطق فرامرزی نادرست است یا اینکه از جانب ایران اقدامی نادرست ولی از جانب دولت آمریکا ، اقدامی کاملاً درست است؟

🔸بیش از 35 سال است که قوای نظامی آمریکا، حدود ده هزار کیلومتر دورتر از مرزهای رسمی آمریکا، به طور گسترده در منطقه خاورمیانه حضور داشته و حداقل در 4 جنگ خانمان سوز نقش اساسی ایفا کرده‌اند. در عراق دوبار و در افغانستان یکبار آغاز کننده جنگ بوده اند و اینک سوریه نیز صحنه حضور و تحرکات گسترده نظامی آمریکا است. در یمن نیز طراح و پشتیبان و مشوق درگیری، دولت آمریکا و متّحدین او هستند.

🔸چگونه می توان فروش سلاح های پیشرفته به میزان صدها میلیارد دلار در یک سال اخیر و سالانه حدود پنجاه میلیارد دلار طی بیست سال گذشته به برخی از کشورهای منطقه توسط آمریکا را در جهت توسعه صلح و امنیت در منطقه ارزیابی کرد؟ آیا دخالتی بالاتر از این هم متصور است؟

🔸آیا می توانید گوشه‌ای از جهان را معرفی کنید که دولت آمریکا در درگیری های آن منطقه به عنوان عامل اصلی ایجاد کننده و یا تعیین کننده حضور نداشته باشد؟

🔸اگر حضور و دخالت در دیگر کشورها بد و نادرست است که البته هست، برای همه و تحت هر عنوان بد است. واضح است که نگاه گزینشی از عوامل اصلی مشکلات جامعه بشری است.

🔸آیا یک گروه تروریستی را می شناسید که نهادهای اطلاعاتی آمریکا در ایجاد و یا به کارگیری آنها نقش نداشته باشند؟

🔸آیا حمایت های آشکار و همه جانبه و هفتاد ساله دولت آمریکا از رژیم صهیونیستی و اشغال‌گری های مستمر آن و پشتیبانی کامل از حداقل پنج جنگ خونین با میلیونها آواره و هزاران کشته و مجروح که آن رژیم به مردم منطقه تحمیل کرده است و همچنین حمایت بی قید و شرط از ظلم مستمر و روزانه آن رژیم علیه مردم فلسطین، دخالت درامور منطقه محسوب نمی شود؟

🔸در حالیکه آمریکا بزرگترین تولید کننده و صادر کننده سلاح است و رونق بازار اسلحه نیازمند مصرف دائم آن یعنی جنگ است، آیا ادعای دولت آمریکا به ضدیت با جنگ و یا طرفداری از صلح بیشتر به یک لطیفه شبیه نیست؟

🔹ب: ادعا کرده اید که اقدامات شما علیه ملت ایران با هدف جلوگیری از توسعه برنامه هسته ای ایران است.

🔸وقتی دولتی که خود هزاران بمب اتمی ذخیره کرده و تنها متهم استفاده جنایتکارانه از آن است، تحت پوشش ادعای دفاع از صلح و امنیت جهانی، مخالف توسعه نه تنها سلاح هسته ای بلکه فن‌آوری هسته ای می‌شود، آیا امیدی به استقرار صلح و امنیت باقی می‌ماند؟

رفتن به نوارابزار