می خواهم روی کره و ایران کار کنم/ اکنون فقط یک چیز کارساز است!

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) ترامپ در یک مصاحبه تلویزیونی از انتقال سفارت امریکا به بیت المقدس، ایران و کره شمالی و ”اوباماکر” صحبت کرد.

دونالد ترامپ، رییس جمهور امریکا دیشب در مصاحبه ای با شبکه ”تی بی ان” گفت: می خواهم روی کره شمالی تمرکز کنم. می خواهم روی ایران تمرکز کنم.

در همین زمینه ترامپ، دیشب در یک توییت نیز نوشت که دولت ها و رییس جمهوران امریکا ۲۵ سال برای توافق با کره شمالی پول خرج کردند ولی کار نکرد و همه توافقها پیش از آنکه جوهرشان خشک شود، نقض شدند. متاسم اما اکنون فقط یک چیز کارساز است!

او همچنین بر حذف قانون خدمات درمانی موسوم به ”اوباماکر” اصرار ورزیده و گفت: نمی خواهم روی خوب کردن کمر و زانوی کسی تمرکز کنم. بگذارید این کارها را ایالت ها انجام دهند.

اما محوریت سخنان ترامپ، مسئله انتقال سفارت امریکا از تل آویو به بیت المقدس بود.

وی در جریان مبارزات انتخابات ریاست جمهوری وعده داده بود سفارت آمریکا را به بیت المقدس منتقل کند اما در ماه ژوئن با صدور فرمانی موقت خواستار ماندن سفارت در تل آویو شد.

ترامپ گفت : امریکا روی یک طرح صلح میان اسرائیل و فلسطین کار می کند.

او افزود: می خواهم قبل از انتقال سفارت به بیت المقدس، برای آن (صلح میان دو طرف) تلاش کنم. اگر بتوانیم میان فلسطینی ها و اسرائیل صلح ایجاد کنیم، به نظر من، در نهایت منجر به صلح در خاورمیانه می شود که باید این اتفاق بیفتد.

دونالد ترامپ گفت که تعلیق فرمان انتقال سفارت به این معنی نیست که من از حمایت قاطع رییس جمهوری اسراییل عقب نشینی کرده ام، بلکه من می خواهم دو طرف فرصت بیشتری برای مذاکره داشته باشند تا تا به تعهد خود در قبال دفاع از منافع امنیت ملی آمریکا عمل کرده باشد.

رفتن به نوار ابزار