میلیاردرها دارند تریلیونر می شوند!

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز(محا) میلیونرها و میلیاردرها با سرعت زیادی در حال پولدارتر شدن هستند.

گروه مشاوره بوستون اعلام کرد که ارزش ثروت‌های شخصی در سال ۲۰۱۷ در دنیا به بیش از ۲۰۱،۹ تریلیون دلار رسیده است. افزایش ثروت بیشترین سرعت را در پنج سال اخیر داشته است. مدیر تحقیق این گروه گفته است که همه پولدارتر می‌شوند.

به گزارش دویچه وله، سال گذشته میلادی، ارزش ثروت‌های شخصی به بیش از ۲۰۱،۹ تریلیون دلار رسید. گروه مشاوره بوستون (Boston Consulting Group) در گزارشی که در نیویورک منتشر کرد، افزود درمقایسه با سال ۲۰۱۶، ثروت‌های شخصی در سل ۲۰۱۷، دوازده درصد رشد داشته و بیشترین سرعت را در پنج سال اخیر داشته است.

در گزارش آمده است، میلیونرها و میلیاردرها که اکنون تقریبا نیمی از ثروت دنیا را دراختیار دارند، در سال ۲۰۱۲ ، کمتر از ۴۵ درصد ثروت جهانی را صاحب بودند.

این به این معنی است که ثروتمندان از قبل بسیار پول‌دارتر شده‌اند و این اتفاق در فاصله زمانی کوتاه‌تری روی داده است.

آمریکای شمالی، صاحب کمی بیش از ۸۶ تریلیون دلار ثروت جهانی است.

به گزارش بلومبرگ، رونق بازار سهام، ثروت‌ها را انباشته کرد و سرمایه‌گذاران خارج از آمریکا از مزایای نرخ تبدیل ارز بهره بردند وبدین ترتیب ارزهای مهم دنیا مقابل دلار قدرت گرفتند.

رئیس پروژه گروه مشاوره بوستون، آنا زاکشفسکی، در بیانیه‌ای گفت: «این واقعیت که ثروت میلیونرها درحال افزایش است، به این معنی نیست که فقرا فقیرتر می‌شوند.»

در ادامه بیانیه آمده‌است:«این [خبر] به این معنی است که همه پولدارتر می‌شوند. به طور مشخص، ما معتقدیم پولدارها دارند سریع‌تر پولدارتر می‌شوند.»

تولید ثروت در آلمان ۴.۳ درصد افزایش داشته است و در سال ۲۰۱۷ به ۷.۵ میلیارد دلار رسیده است. ازحیث انباشت ثروت، آلمان هم‌چنان جایگاه پنجم خود را در دنیا حفظ کرده است.

آمریکا با ۸۰.۵ هزارمیلیارد دلار ( ۸۰.۵ تریلیون دلار) رکورد دار ثروت جهانی است. چین با ۲۰،۷ و ژاپن با ۱۶،۸ هزارمیلیارد دلار به ترتیب مقام دوم و سوم را دارا هستند.

بریتانیا با ۹،۳ هزارمیلیارد دلار، قبل از آلمان بیشترین ثروت دنیا را در خانه خود دارد.

آلمان هفتمین کشور در دنیا با بیشترین تعداد میلیونر و میلیاردراست.

ثروت شخصی در آسیا مثل قارچ رشد پیدا کرده است و ۱۹ درصد در سال ۲۰۱۶ افزایش داشته است و به ۳۶ و نیم تریلیون دلار رسیده است. از این مبلغ ۵۷ درصد، سهم شهروندان چینی است.

به گزارش زاکشفسکی ، چین بزرگترین برنده سال ۲۰۱۶ بود، و اکنون در سطح جهانی ازحیث دارا بودن ثروت ‌اقتصادی دومین جایگاه را در دنیا دارد. او افزود چین در پنج سال اخیراز ژاپن پیشی‌ گرفته است.

چین بعد از آمریکا بیشترین تعداد میلیاردر و میلیونر را دارد و بزرگترین موتور پیشرفتش در تولید ثروت، بخش مرفه آن یا همان صاحبان دارایی‌های ۲۵۰ هزار تا یک میلیون دلاری است.

رئیس پروژه گروه مشاوره بوستون، آنا زاکشفسکی افزود، چین به راهش در این مسیر ادامه خواهد داد و به این معنی است که در پنج سال آینده ثروت بیشتری در چین تولید خواهد شد تا درآمریکا.

زاکشفسکی در ادامه گفت: « تعداد میلیونرها در چین چهار برابر آمریکا خواهد شد.»

طبق جدیدترین لیستی که مجله فوربز منتشر کرده است، جف بزوس، مدیرعامل شرکت خدمات اینترنتی آمازون، با ۱۱۲ میلیارد دلار ثروتمندترین فرد دنیاست. بیل گیتس، بنیان‌گذار شرکت ماکروسافت، با ۹۰ میلیون دلار در جایگاه بعدی قرار دارد. وارن بافت از آمریکا، برنارد آرنالت از فرانسه و مارک زاکربرگ، بنیان‌گذار فیسبوک، به ترتیب در جایگاه‌های بعدی قرار دارند.

رفتن به نوارابزار