میرحسین موسوی: جلسه من با رهبر را هم پخش کنید

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) میرحسین موسوی، نخست وزیر پیشین ایران و از رهبران جنبش سبز، در واکنش به پخش اظهارات آیت‌الله علی خامنه‌ای خواهان آن شده است که جلسه آن دو پس از انتخابات ۱۳۸۸ نیز از تلویزیون ایران پخش شود.

وبسایت کلمه، نزدیک به آقای موسوی، نوشته است که او خواسته تا “جلسه دیدار وی و رهبری در روزهای پس از انتخابات نیز به صورت کامل و بدون سانسور پخش شود.”

این درخواست به دنبال آن مطرح می‌شود که دفتر رهبر ایران صحبت‌هایی از او را پخش کرد که طی آنها می‌گوید معترضان به نتایج انتخابات هیچ سندی برای ادعای تقلب در انتخابات نداشتند.

میرحسین موسوی، به همراه همسرش زهرا رهنورد، نزدیک به هشت سال است که بدون محاکمه در حبس خانگی است. مهدی کروبی، دیگر رهبر معترضان ۸۸ نیز در این مدت تحت حصر بوده است.

در ویدئویی که دفتر رهبر ایران از جلسه ۳۰ تیر ۱۳۸۸ او پخش کرده او می‌گوید میرحسین موسوی با ادعای تقلب در انتخابات مردم ایران را به “نافرمانی و شورش” دعوت کرد.

آقای خامنه‌ای در این ویدئو می‌گوید پس از ادعای تقلب سعی شد او را با مذاکراتی “در صحنه نگه دارند” و از جمله شخص رهبر تلاش‌هایی کرد، چرا که “بین ما و آقای موسوی یک ارتباط عاطفی وجود دارد.”

بی بی سی

Comments: 0

رفتن به نوار ابزار