موفقیت کامل فاز اول عملیات شاخه زیتون/ دهها تروریست تسلیم شدند

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا)٬ نیروهای مسلح ترکیه ضمن بیکار گیری صدها تانک و ۷۲ فروند جنگنده٬ در مرحله اول عملیات شاخه زیتون، تقریبا تمام مواضع ازپیش‌تعیین‌شده را منهدم کردند.

بینالی ییلدیریم نخست وزیر ترکیه در همین خصوص گفت: “تاکنون 350 هزار نفر از برادران کرد سوریه به ما پناه آورده اند. به کسانی که ادعا می کنند ما در عفرین کردها را هدف قرار می دهیم اهمیت ندهید. ما در حال مبارزه با تروریسم هستیم. عملیات ما، مشروع است. نیروی زمینی ترکیه نیز فردا وارد عملیات خواهند شد”.

همچنین خبر میرسد که شمار زیادی از تروریستها کشته و زخمی شده اند و بیمارستانهای تحت کنترل تروریستها قادر به پاسخگویی به مراجعات نیست.

از سوی دیگر ارتش آزاد سوریه طی مطلبی در توئیتر خود اعلام کرد: با آغاز عملیات « شاخه زیتون» نیروهای مسلح ترکیه در منطقه عفرین برخی اعضای گروه تروریستی پ.ی.د/ پ.ک.ک که به زور در جنگ شرکت کرده بودند، گریخته و تسلیم مخالفان در شهرستان مارع شدند.

براساس تصاویری که به دست خبرنگار آناتولی در اعزاز رسیده است برخی از این افراد را کودکان تشکیل می دهند.

گروه تروریستی پ.ی.د/ پ.ک.ک هفته های اخیر و در پی آمادگی ارتش ترکیه برای عملیات در عفرین وحشت زده شده و اجبار غیرنظامیان، از جمله دختران و پسران کم سن به شرکت در جنگ را افزایش داده است. آنها مستقیما به خط مقدم جبهه منتقل شده اند.

گفتنی است ارتش ترکیه ساعت 17.00 به وقت محلی امروز (20 ژانویه 2018) عملیات «شاخه زیتون» را به منظور نابودی تروریست های پ.ک.ک/ ک.ج.ک/ پ.ی.د- ی.پ.گ و داعش در منطقه عفرین در شمال غرب سوریه و نجات مردم دوست و برادر این مناطق از ظلم و فشار تروریست‌ها آغاز کرده است.

رفتن به نوارابزار