موفقیت دیگر در عملیات شاخه زیتون/49 نقطه استراتژیک آزاد شد

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز(محا)، نیروهای مسلح ترکیه و ارتش آزاد سوریه در ادامه عملیات شاخه زیتون یک روستای دیگر را هم آزاد کردند.

به گزارش خبرنگار آناتولی در ادامه عملیات شاخه زیتون نیروهای مسلح ترکیه و ارتش آزاد سوریه در عفرین، روستای «حاجی اسکندر» در غرب این منطقه از اشغال گروه تروریستی پ.ک.ک/پ.ی.د آزاد شد.

از آغاز شاخه زیتون تاکنون در مجموع 48 نقطه از جمله مرکز یک ناحیه، 31 روستا، 3 آبادی و 13 کوه و تپه استراتژیک را از لوث گروه تروریستی پ.ک.ک/پ.ی.د پاکسازی شده است.

اسامی روستاهای آزادشده به شرح زیر است:

مرکز ناحیه بلبل، روستاهای شنکل، زهران، بلی کوی، کورنی، های اوغلو، هفتار، اورسا، بک‌وباسی، علی کار و روستاهای شیخ خروز، کوه خروز، کوه درمیک، تپه کورنه تپه حوض و آبادی کوردان، دو آبادی از توابع شیخ خروز، کوه عین بطمان، روستاهای ادمانلی، علی بکی، بلال کوی، عمر اوشاکی، مامل اوشاکی، سلیمان خلیل، ساتی شاکی و آلکانه و قرمزی، تپه های 740 و 915 و 1027، روستاهای جقلا فوقانی در تپه شیخ الحدید و روستای قرا میتلاک و حج بلال، دیربلوط در منطقه جندریس، حمام، نسريه، دکان، روستاهای اشکان و تپه های مرسیدس و نسريه، کوه برصایا در ناحیه شران، روستاهای کستل جوندو و دیکمه طاش و تپه سرگایا.

گفتنی است عملیات شاخه زیتون نیروهای مسلح ترکیه بر اساس حق دفاع مشروع بین المللی، قطعنامه‌های مبارزه با تروریسم 1624 (2005)، 2170 (2014) و 2178 (2014) شورای امنیت و ماده 51 منشور سازمان ملل با احترام به حفظ تمامیت ارضی سوریه انجام می شود.

رفتن به نوار ابزار