موضوع “عدم کفایت روحانی” همچنان در محافل سیاسی ایران گفتگو میشود

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز(محا)، عبدالله ناصری عضو شورای مشورتی محمد خاتمی نسبت به طرح عدم کفایت روحانی برای رئیس جمهوری ایران واکنش نشان داده است.
محمد خاتمی رئیس جمهور پیشین ایران است که دولت وی به دولت اصلاحات در ایران معروف می باشد.
ناصری در این رابطه ادامه داده است: ظرفیت سیاسی آقای روحانی را بیشتر از آن است که استعفا دهد. حتی اگر مشکلات بیشتر از این‌ها برایش به وجود آید وادار به استعفا دادن نمی‌شود، ولی قطعا تندرو‌ها ایجاد فضا‌هایی را برای تحت فشار قرار دادن و لطمه زدن به اعتبار دولت نزد افکارعمومی دنبال می‌کنند.
وی در گفتگو با نامه نیوز به موارد زیر هم اشاره کرده است:
– طرح عدم کفایت رئیس جمهور همان موردی بود که ابتدای انقلاب انجام شد، آن زمان جامعه وحدت و انسجام بیشتری داشت، اما با توجه به پراکندگی امروز جامعه تکرار طرح عدم کفایت رئیس جمهور مسئله‌ای نیست که فضای سیاسی کشور بتواند تحمل کند. افراطیون زمان دولت اصلاحات نیز سناریو‌هایی را برای بعضی از وزرا و مدیران ارشد دولت تنظیم می‌کردند تا از این طریق قوه مجریه را مستأصل کنند.

– اگر ریزشی در سرمایه‌های اجتماعی آقای روحانی رخ دهد بستگی دارد که اصلاح طلبان چگونه اوضاع را مدیریت کنند.

– در اجرای سه سناریوی نخست حجاریان تردید ندارم، اما درباره سناریوی چهارم معتقدم ظرفیت سیاسی در نظام جمهوری اسلامی آن طور نیست که فضای مجلس استیضاح یا طرح عدم کفایت رئیس جمهور را ایجاب کند.
پیشتر سعید حجاریان از اصلاح طلبان برجسته ایران گفته بود: جناح راست چندین سناریوی به استعفا رساندن دولت روحانی تدارک دیده اند: اعمال فشار، پرونده سازی و عملیاتی کردن طرح عدم کفایت رئیس جمهور را در مقابل روحانی دنبال می‌کنند.
رفتن به نوار ابزار