مقام آمریکایی:‌ ممکن است ایران به حملات اسرائیل در سوریه پاسخ دهد

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) دن کوتس، مدیر اداره اطلاعات ملی آمریکا در نشست «تهدیدهای جهانی علیه آمریکا» به بررسی تنش‌های اخیر تل‌آویو و تهران در سوریه پرداخته و هشدار داد: ممکن است نیروهای ایران در سوریه پاسخ حملات اسرائیل را بدهند.

وی در ادامه گفت: ایران از درگیری مسلحانه بزرگ با اسرائیل اجتناب می کند اما حملات اسرائیل که تلفاتی نیز در پی داشت احتمال پاسخ متقابل از سوی تهران را افزایش می‌دهد.

رووین ریولین، رئیس جمهوری اسرائیل نیز روز دوشنبه در کنفرانسی در تل‌آویو در هشداری مشابه از احتمال پاسخ ایران به این حملات خبر داد.

– حملات اسرائیل به سوریه

ارتش اسرائیل طی سال‌های اخیر به بهانه حضور نیروهای ایرانی در منطقه حملات متعدد هوایی به سوریه ترتیب داده است. دولت تل آویو اگرچه از پذیرفتن مسئولیت بسیاری از آنها سرباز می‌زند اما رژیم اسد و روسیه به جد معتقدند که پشت پرده این حملات اسرائیل قرار دارد.

روسیه پس از سرنگونی یک فروند هواپیمای نظامی İl-20 خود در تاریخ 17 سپتامبر 2018 توسط سامانه دفاع هوایی S-200 سوریه، اعلام کرد که جنگنده‌های F-16 اسرائیل این هواپیمای نظامی را به عنوان سپر در برابر سامانه دفاعی سوریه استفاده کرده‌اند.

آناتولی

Comments: 0

رفتن به نوار ابزار