«معمای پولشویی» و «جدال ظریف با پول کثیف»

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) شفقنا رسانه-مهم ترین تیتر مشترک روزنامه ها واکنش وزارت امورخارجه به ارسال نامه از سوی قوه قضاییه و پشت پرده مخالفان درباره پولشویی در ایران بود.

▪️به گزارش شفقنا رسانه،دوشنبه شب جلسه مشورتی برای بررسی ایرادات شورای نگهبان به لایحه سی اف تی با حضور ظریف ،جنیدی و کدخدایی برگزار شد اعتماد تیتر یک را به گزارش این جلسه اختصاص داد و نوشت « پولشویی ؛ معضل یا معما»

▫️روز گذشته بهرام قاسمی درمورد اخبار منتشر شده در برخی از رسانه‌ها مبنی بر این‌که قوه قضاییه مهلتی ۱۰ روزه به محمد جواد ظریف داده تا مستندات خود را در مورد پولشویی به این قوه ارائه کند، توضیح داده که ما تاکنون در این ارتباط نامه‌ای از قوه قضاییه دریافت نکرده‌ایم. روزنامه شرق تیتر یک خود را به تکذیب این سخنان اختصاص داد و نوشت « تکذیب ضرب‌الاجل برای ظریف» و در زیر تیتر اشاره کرده که مخالفان ظریف به دنبال استیضاح او هستند.

▪️روزنامه ایران در تیتر یک «توسعه از مسیر ریل» به بیان دستاوردها و نتایج سفر رئیس جمهوری به آذربایجان غربی پرداخته است. این روزنامه عکس یک را در تیتر «جدال ظریف با پول کثیف»به تصویری از محمد جواد ظریف اختصاص داد و به بررسی پشت پرده حملات اخیر به او پرداخت و گفتارهایی از نماینده ها ، فعالان سیاسی و اقتصاددان ها در این باره را کار کرد.

▫️سیاست روز هم در تیتری طولانی «طرفداران اف. ای. تی. اف پولشویی می کنند یا مخالفانش؟!» با اشاره به خبر پولشویی این بانک به انتقاد از این لایحه پرداخت. این روزنامه همچنین عکس یک خود را به «رونمایی از خودرو زرهی ضد مین و ضد کمین«طوفان»» اختصاص داد. بهتر بود روزنامه از تیتری کوتاه و روان استفاه می کرد.

▪️روزنامه خراسان عکس یک خود را در تیتری کوتاه و البته تکراری «کابل در خون» به حمله انتحاری روز گذشته در کابل اختصاص داد و از کشته شدن ۶۰ نفر و زخمی شدن ۸۴ نفر خبر داد. دانسک‌بانک دانمارک به عنوان یکی از کشورهای اصلی عضو FATF اکنون با رسوایی پولشویی ۲۰۰ میلیارد یورویی رو به رو شده است. روزنامه خراسان تیتر یک «بزرگ ترین پول شویی جهان در دانمارک» را به این خبر اختصاص داد.

▫️روزنامه سازندگی در تیتر یک گفت و گویی را با مسعود پزشکیان انجام داده و در تیتر عنوان کرده« سی اف تی در نقطه جوش» و در زیر تیتر به نقل از پزشکیان اشاره کرده که « مجلس بر نظر خود برای پیوستن به اف ای تی اف و تایید دوباره سی اف تی ایستاده است » این روزنامه در تیتر دیگری سراغ بالا رفتن قیمت خودروها ،علی رغم کاهش ۴۰ درصدی تولید خودرو در کشور رفت و نوشت « سبقت قیمت خودرو»

▪️بعد از انتخاب شهردار تهران و حکم سرپرستی برای پیروز حناچی، همچنان رفتن یا ماندن افشانی در شهرداری تهران یکی از سوژه های مهم این روزها با توجه به قانون منع به کارگیری بازنشستگان است.هفت صبح با اختصاص تیتر یک خود به این موضوع نوشت « چای خشم و دلخوری» و عکسی از حناچی و افشانی را که کنار هم نشسته اند کار کرده است .و در زیر تیتر توضیح داده « تهران دو تا شهردار دارد یا یکی هم ندارد؟ حناچی تا تایید حکمش از سوی مراجع ذیصلاح سرپرست شهرداری می ماند »