معلم زبان ترکی در تبریز ضرب و شتم و بازداشت شد

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) دیروز جمعه حوالی ساعت 6:30 مورخه 19 مهر فعال ملی مدنی آزربایجان و استاد خوشنویسی کالی-گرافی و مدرس زبان تورکی استانبولی “صمد ذاکری” ملقب به ” اَرکین ساواش”  ساکن تبریز که در آموزشگاه خصوصی اش واقع در شهر بستان آباد آزربایجان شرقی مشغول تدریس بوده است ناگهان با حمله تعدادی از مامورین اطلاعات به کلاس درس مواجه شده و به همراه اهانتهای رکیک، به شدت مورد ضرب و شتم قرار گرفته است.

ماموران اطلاعات وی را دستگیر کرده و به جای نامعلومی انتقال داده اند. بنا به اطلاعات واصله کلیه کتاب ها، قلمهای گرانقیمت فلزی و وسایل شخصی ایشان نیز ضبط گردیده است.

لازم به ذکر است که ایشان پسر دایی نوجوان بی گناهی به نام آرمین ابراهیم نژاد فرزند خسرو می باشد که تقریبا 10 سال پیش توسط نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در خیابان 17 شهریور تبریز به جرم گوش دادن به موسیقی آزربایجانی با صدای بلند به گلوله بسته شد.
از چند سال پیش آقای صمد ذاکری به خاطر فعالیت های ملی و فرهنگی اش از جمله تدریس خوشنویسی زبان تورکی به لاتین، تدریس زبان تورکی استانبولی برای دانشجویان و زبان آموزان علاقه مند به تحصیل در تورکیه مورد تهدیدهای پی در پی و شدید قرار داشت.

آقای صمد ذاکری به همراه خانواده خود به دلیل تعقیب پرونده و دادخواهی پسرعمه اش آرمین صادقی که به دلیل اصابت گلوله به مغز سر الان یک معلول ذهنی شده است چندین بار تهدید به مرگ شده اند.

رفتن به نوار ابزار