معترضان ایرانی پرچم این کشور را در بلژیک پایین کشیدند

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) شهروندان ایرانی مقیم بلژیک روز جمعه 15 دی/ 5 ژانویه در مقابل سفارت ایران در بروکسل تظاهرات کرده و برای اعلام همبستگی با مردم معترض در داخل این کشور و در اعتراض به سرکوب معترضان توسط حکومت، پرچم سفارت ایران را به زیر کشیدند.

صدها ایرانی خارج از کشور برای اعلام همبستگی با مردم معترض در داخل این کشور که علیه سیاست‌های مداخله‌جویانه ایران در منطقه و همچنین در اعتراض به اوضاع نابسامان اقتصادی به پاخواسته‌اند، در مقابل سفارت‌های ایران در کشورهای مختلف راهپیمایی کردند. در همین راستا روز جمعه 5 ژانویه ایرانیان مقیم بلژیک با حضور در مقابل سفارت این کشور در بروکسل ضمن اعلام همبستگی با مردم داخل کشور، علیه رژیم ایران و سیاست‌های آن شعار سر دادند. در این تجمع اعتراضی علاوه بر ایرانیان مقیم بلژیک، نمایندگان احزاب مختلف این کشور و تعدادی از رسانه‌های بلژیکی نیز حاضر شدند.

تظاهرکنندگان خواستار توقف روند مداخله ایران در منطقه، پایان دادن به حمایت از تروریسم از سوی ایران و هدر رفتن ثروت‌های ملی در این راه، آزادی زندانیان سیاسی، محاکمه مسئولین ظلم و ستمی که بر ملت ایران روا داشته می‌شود، شدند. یکی از معترضان حاضر در این تجمع پرچم سفارت ایران در بلژیک را به زیر کشید. این امر موجب دخالت پلیس بلژیک شد.

تظاهرکنندگان علاوه بر شعار دادن علیه سیاست‌های رژیم ایران، پرچم این کشور را در مقابل سفارت به آتش کشیدند و از نهادهای بین‌المللی درخواست کردند برای توقف روند سرکوب معترضان، به ایران فشار بیاورند. با استمرار اعتراضات سراسری در ایران، ایرانیان مقیم کشورهای مختلف برای تجمع در مقابل سفارت‌خانه‌های این کشور فراخوان داده‌اند. علاوه بر بلژیک، ایرانیان مقیم آلمان، اتریش، ترکیه و چند کشور دیگر در مقابل سفارت ایران تظاهرات کرده بودند.

مردم ایران از روز پنج‌شنبه7 دی/ 28 دسامبر در اعتراض به روند نابسامان اقتصادی و اوضاع معیشتی دشوار در این کشور و مداخله ایران در کشورهای منطقه اعتراضات سراسری گسترده‌ای ترتیب دادند. در نتیجه سرکوب این اعتراضات توسط حکومت ایران، تا کنون ده‌ها شهروند معترض کشته و بیش از هزار نفر دستگیر شده‌اند.